GRUPTAKI BAZI ARKADASLAR SORUYOR STICER NERDEN ALIRIM CVP SAYFAMIZIN DOSYALAR...

GRUPTAKI BAZI ARKADASLAR SORUYOR STICER NERDEN ALIRIM CVP SAYFAMIZIN DOSYALAR BOLUMUNDE VAR REKLAMCIYA GIT CIKARTTIR OLUYOR.IYI TAMAM DA GUZEL KARDESIM YASADIGIN YERDE REKLAMCI VAR MI DIYE BI SORSAN ONCE ...

ADRES VERDIM ODEMELI GINDER DEDIM ALLAHIN KULU GONDERNEDI BI STICER SONRADA GRUPTA UYE COK HERKES TAKIPCI DIYOSUNUZ

YARDIMCI OLUN LUTFEN PARA IDEMEYEN VARSADA ONCE PARASINI ISTEYIN IYI NIYETLI OLQN ZATEN PARAYI ONCEDE GONDERIR KARGO GELDIGI ZAMANDA YOK MU ALLAH RIZASI ICIN BI STICER GONDERECEK SAYGILAR.......

%d comments

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan AA muhabirine yaptığı...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yabancı plakalı araçların şu ana kadar Türkiye'nin otoyol ve köprülerini ücret ödemeden kullandığını ve bunun ülke ekonomisi açısından ciddi zarara neden olduğunu ifade etti.

Yabancı plakalı araçlara uygulanacak geçiş ücretlerine yönelik çalışmaların uzun süredir devam ettiğini bildiren Arslan, "Ücretli̇ karayollarında yabancı plakalı araçlara ai̇t geçi̇ş ücretleri̇ ve i̇dari̇ para cezalarının tahsi̇li̇ne i̇li̇şki̇n yönetmeli̇k, bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, yabancı plakalı araçlar sürücüsünün Türk vatandaşı olup olmadığına bakılmaksızın ücretli karayolundan geçiş yapmaları halinde, belirlenen tarifeye göre ücret ödeyecek. Ücret ve cezalarını ödemeyen araçların, ülkeyi terk etmelerine müsaade edilmeyecek." diye konuştu.

Arslan, yabancı plakalı araç sürücüsünün, geçiş ücreti toplama sistemlerinden herhangi birinin abonesi olması ve kullanılabilir vaziyette yeterli bakiyeye sahip etiket bulundurması gerektiğini belirterek, araç kullanıcısının, etiketin sağlam ve çalışır olmasından, araç plakalarının temiz ve okunaklı durumda bulunmasından sorumlu tutulacağını dile getirdi.

Kaçak geçiş yaptığı tespit edilen yabancı plakalı araçlara Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından, giriş-çıkış yaptığı mesafeye ait geçiş ücretine ilave olarak, bu geçiş ücretinin 10 katı tutarında idari para cezası verileceğini ifade eden Arslan, ödemesiz geçiş tarihini izleyen 15 gün içinde söz konusu ücreti ödeyenlere para cezası uygulanmayacağını bildirdi.

%d comments

  DENEMEKTE YARAR VAR PETROL FİYATLARINA kullanıcı olarak Nasıl Müdahale...

  DENEMEKTE YARAR VAR: PETROL FİYATLARINA kullanıcı olarak Nasıl Müdahale Yapabilirizin Önerisi...NEDEN OLMASIN ? Buyrun okuyun

  MANTIKLI BİR ÖNERİ; UYGULANMAYA DEĞER..

  ARABASI OLAN HERKES BUNU BİLMELİ VE BİLİNÇLENDİRMEK ADINA PAYLAŞMALIDIR... PETROL FİYATLARI !!!

  İyi Günler, Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (4,8 tl /Litre) % 20 oranında artış göstererek 5,00 TL/Litre seviyesine ulaşacağı söylenmektedir. Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz? BU MÜMKÜN ! Bu nedenle harekete geçmeliyiz. HEMEN ve aklımızı kullanarak! Geçen yıl, 'Bir gün benzin almayın!' diye boykot önerileri yapılmıştı. Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı biliyorlardı. Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı. Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve

  EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ ! diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın. Kurşunsuz benzin'in litresi şu anda Fransa'da 2,45 TL/Litre BU BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.

  Hatırlarmısınız, fiyatları 2 TL'ye çıkartırken dünyada petrol rezervlerinin tükenmeye başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasına sahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20 Euro/Litre idi. Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini

  sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları bölgelerinden vurmak gerekiyor:

  BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN GİDECEK DEMEKTİR! BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ! NASIL MI?

  Hepimiz, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve Benzinsiz , Motorinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük bir etki yaratabiliriz: ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI başlatabiliriz!!!

  Önerimiz: Sene sonuna kadar aşağıdaki 3 petrol şirketlerinden

  BENZİN ALMAYALIM: TOTAL - SHELL - BP (total fransız, shell Hollanda bp ingiliz. diğerleri Türk firmaları )Fiatları bu firmalar belirleyip yükseltiyor.

  %d comments

   Arkadaşlar Focus un gizli özelliklerini açtırdım ancak

   Arkadaşlar Focus'un gizli özelliklerini açtırdım ancak;

   •120 km'den sonra hız uyarısı veriyor ( kısık ses uyarısı bence yüklemeye gerek yok)

   •Eco Mode var ancak görsel olarak yükleme yapılmış yaprak taneleri gösteriyor bunada gerek yok derim)

   •Hız 20-30 km'den sonra kapılar otomatik kilitleniyor(sırf bunun için yüklenebilir)

   •Lastik basınç uyarısı var ancak sensör olmadığı için yüklemeye gerek yok

   • Düşük silecek su uyarısı var ondada sensör olmadığı için yüklemeye gerek yok

   •Radyo panelde gösterge olarak çıkıyor bu iyi gibi yüklenebilir.

   • Karşılama ışığı Follow me yüklemek istedim ancak modülde olmadığı için yükleyemedik bu yüklenebilir.

   •Otomatik araçlarda vites değişimi P N R D göstergesi panelde gösteriyor bu yüklenebilir.

   • Shift up yani vites değişim göstergesi panelde çıkıyor ancak bişeye yaramıyor bunuda yüklemeye gerek yok derim.

   *_*Ben sadece bilgi amaçlı bilmeyen arkadaşlara bilgi için kendi fikirlerimi paylaşmak istedim

   Allah kendisinden razı olsun Mehmet Çayır kardeşim bana yardımcı oldu ve benim Focus'a yükledi.Kısacası gizli özellikler bunlar arkadaşlar bilmeyen kardeşlerime duyrulur..

   %d comments

    Bahri Barış Uzunoğlu shared a link to the group: Ford Fan Club (FFC).

    Youtube da yeni faaliyete geçen bir kanal. Araba inceleme videoları paylaşılıyor. Kanala abone olarak bize destek verebilirsiniz. Bu kanalda FORD FAN CLUB FFC nin de paylaşımı yapılmaktadır. Video sonunda da paylaşım yapılmıştır. Sizden ricam kanala abone olarak ve videoları beğenerek bize yardımcı olabilirsiniz. Bu kanalda FFC grubundaki üyelere özel olarak Sizden Gelenler bölümü açılacaktır. Kendi arabasının videolarını resimlerini bize ulaştırmanız yeterli. Youtube de paylaşılıp gönderen kişi de etiketlenecektir. Kanalı desteklemeniz yeterlidir. Şimdi den teşekkürler.

    %d comments

     Photos from M.Erşad Haksever's post

     Henry Ford,bir fuarda ilk motorlu aracın tanıtımını ve gösterisini yaparken yanına gelen Nikola Tesla "bu araç için bu kadar büyüklükte bir motor gereksizdir" der.Fakat Ford kendini o kadar üstün görmüştür ki Tesla'yı dikkate almamıştır.Bunun üzerine Tesla ateşleme sistemini icat etmiştir.Haklılığını kanıtlamak için de icadını Ford'a göstermiştir.Bunu gören Edison'un yakın arkadaşı Henry Frod nüfuzunu da kullanarak ateşleme sisteminin patentini kendisi almış ve kullanımına geçmiştir.

     Tesla bu ve buna benzer birçok haksızlığa uğramıştır.Bu sadece araçlarla ilgili olan bir durumdur.Şuan internet kullanabiliyorsak Tesla sayesindedir.

     Paraya tamah etmeyen her güzel insan gibi değeri bilinememiştir.

     Bugün Nikola Tesla'nın ölüm yıldönümü.

     Zamanının ötesindeki dehaya minnet ve saygılarımı sunarım

     %d comments

      Bu geceki konumuz hoparlorler

      Bu geceki konumuz hoparlorler.....

      Oto Müzik sistemi alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken 4*50 çıkışa sahip mümkünse mosfet özellikli teyip almalısınız. (Pıoneer ürünlerinde mevcut) Eğer amfi subbofer'dan oluşan bir set yapmayacaksanız teyibinizin çıkışlarını zorlayacak yüksek watt'lı hoparlör kullanmayınız. Örneğin amfiniz yok ise markalı ürünlerin 400 watt özellikli hoparlörlerini kullanınız, daha yüksek watt'lı hoparlörler hem %100 performans vermeyeceği gibi ilerleyen zamanlarda teyibinizin çıkışlarının yanacağı gibi hoparlörlerinizinde arza yapması kaçınılmaz olur.

      Profesyonel bir tesisat günümüz demodesi olan Subbofer + amfi ve bi kaç çift yüksek watt'lı hoparlörden öte daha profesyonel cihazlarla kurulmakta. Midbas component ile araç içinde kısık ve yüksek seste en iyi kalitede dinleme olanağı sağlar, uzun yıllardır bu işi yapıyor olmanın tecrübesine dayanarak bize göre ve birçok profesyonel ses sistemcilerine göre gerçek bir tesisat ve kaliteli bir ses ortamı olmasını istiyorsanız aracınıza midbas component'lerden oluşan bir hoparlör seti + bunların rms değerlerine göre güçlü bir amfi ve güzel bir teyip ile uzun yıllar kullanabileceğiniz ve müzik dinlerken keyif alacağınız bir ortam oluşturabilirsiniz.

      Profesyonel tesisatları günümüzdeki en ünlü markalardan dahi oluşturacak olsanız teyip + amfi + midbas + subbofer gibi ürünleri 750 ile 1000 tl arasında maliyet çıkabilir, değerler yükseldikçe fiyatta artmaktadır.

      Şişirme watt'lara aldanıp yüksek miktarlarda paralar harcamayın.

      %d comments

       Türk otomotiv sektörü yeni yıla hızlı başladı Türkiye ekonomisinin lokomotif...

       Türk otomotiv sektörü yeni yıla hızlı başladı. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektöründen, 2017’de peşpeşe yatırım haberleri geliyor. Hyundai’nin İzmit’te B-SUV modelini üreteceğini açıklamasından sonra bu kez Ford’dan müjde geldi.

       Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan, Gölcük fabrikasındaki bantlardan çıkan Transit Custom’ın hibrit versiyonunu 2018-2019 döneminde üretmeye hazırlanıyor. Gölcüklü Transit Custom böylece Toyota’nın Adapazarı’nda ürettiği C-HR’dan sonra ikinci yerli hibrit araç unvanına kavuşacak.

       İşin ilginci ülkemizde moralleri yükseltecek bu yatırımda ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın etkisi oldu. Trump’ın Meksika’yı hedef alan tehditleri ve ABD’li otomotiv devinin geri adım atması Gölcük’e yeni model kapısını araladı.

       7 YENİ MODELDEN BİRİ

       Ford Motor Company, önceki gün Donald Trump’ın Meksika tehditlerine daha fazla dayanamadı ve 1.6 milyar dolarlık yatırımını iptal ettiğini açıkladı. Ford, küçük segment otomobil üretimini Meksika’ya kaydırmayı planlıyordu. Trump’ın ‘Meksika’da üretim yaparsanız ek vergi getiririm’ söylemlerine karşı dayanamayan Ford’un bu kararı, Türkiye’ye yeni yatırım şansı doğurdu.

       TEK ÜRETİM MERKEZİ GÖLCÜK

       Ford Motor CEO’su Mark Fields, Meksika’daki söz konusu proje yerine ABD’deki Flat Rock tesisine 700 milyon dolar yatırım yapacaklarını, küresel planlarında yer alan 13 elektrikli aracın 7’sini önümüzdeki 5 yıl içinde piyasaya sunacaklarını duyurdu. Şirket 2021’e kadar küçük elektrikli SUV’dan hibrit Mustang’e kadar 7 yeni modeli yollara çıkaracak.

       Ford’un Türkiye’yi yakından ilgilendiren sürprizi, dünyada sadece Gölcük’te üretilen Transit Custom’ın hibridi oldu.

       Ford Otosan’ın son dönemde gerçekleştirdiği 1.6 milyar dolarlık yatırımın en önemli oyuncularından Transit Custom’ın hibrit versiyonu, 2019’da Avrupa’da satışa sunulacak. Hibrit Transit Custom da Ford’un Avrupa’daki en büyük ve tek hafif ticari araç üssü konumundaki Gölcük’te üretilecek.

       FORD’UN TİCARİ ARAÇ ÜSSÜ

       Ford Otosan, yaptığı yatırımlar ve Ar-Ge projeleriyle Avrupa’da Ford Motor’un ticari araç merkezi oldu. Şirket Ford’un efsane ticari

       %d comments

        Ford Connect ve Fusion Hibrid Taksiler San Francisco da 30 milyon litre yakıt...

        Ford Connect ve Fusion Hibrid Taksiler, San Francisco’da 30 milyon litre yakıt tasarrufu sağladı

        Taksi filosunun yüzde 67’si Ford Transit Connect ve Fusion Hibrid’den oluşan San Francisco’da, yakıt tüketimi yıllık 10 milyon litreden fazla azaltılırken sera gazı emisyonu da yıllık 35 bin ton düşürüldü.

        Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikası’nda üretilen Transit Connectler ile Fusion Hibrid’lerin taksi olarak kullanıldığı San Francisco şehri ‘Amerika’nın en çevreci taksi şehri’ ilan edildi. San Francisco’nun taksi filosunun yüzde 67’sini oluşturan LPG veya doğalgazlı Transit Connect ve Fusion Hibrid modeli sayesinde kentte son üç yılda toplam 30 milyon litreden fazla yakıt tasarrufu sağlandı, sera gazı emisyonu ise 105 bin ton düşürüldü.

        ABD’de ilk kez 2009 yılında satışa sunulan ve 2010 yılında “Kuzey Amerika Yılın Ticari Aracı” ödülüne layık bulun Transit Connect, 2011 yılından bu yana ABD’nin New York, Boston, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, Orlando ve San Francisco dahil olmak üzere birçok kentinde taksi olarak kullanılıyor. 2011’de 400’ü New York için olmak üzere 800 araç taksi olarak kullanılmak üzere Amerika’ya ihraç edilirken 2013 yılına kadar toplam bu rakamın 2 bin adedi geçmesi bekleniyor.

        Ford Otosan’ın 2009’dan bu yana ABD’ye yaptığı toplam araç ihracatı ise 100 bin adet. ABD, Transit Connect’in en çok sattığı ülkeler sıralamasında Türkiye’den sonra ikinci sırada yer alıyor. ABD’yi, üçüncü sırada İngiltere izliyor.

        %d comments

         Ülke istihdamı ve marka böyle korunur — Ford Fan Forum (FFC)

         Ülke istihdamı ve marka böyle korunur

         "Trump'ın eleştirdiği Ford 1,6 milyar dolarlık Meksika yatırımını iptal edecek

         ABD Başkanı seçilen Trump'ın, ülke dışında üretim yapan büyük ABD şirketlerini sert bir dille eleştirmesinin ardından Ford, Meksika'daki 1,6 milyar dolarlık yatırımını iptal etme kararı aldı."

         NEW YORK

         ABD'nin en büyük ikinci otomotiv üreticisi Ford'un, Meksika'daki 1,6 milyar dolarlık yatırımını iptal etmeyi planladığı duyuruldu.

         Ford Üst Yöneticisi (CEO) Mark Fields, bugün düzenlediği basın toplantısında, Meksika'da yapacağı ve 1,6 milyar dolara mal olacak fabrikanın iptal edilmesinin planlandığını açıkladı.

         Fields, söz konusu plan yerine, Ford'un genel merkezinin de bulunduğu ABD'nin Michigan eyaletinde şirketin 700 milyon dolarlık yatırım yapacağını ve bunun 700 kişilik yeni istihdam yaratacağını bildirdi.

         Ford'un "Focus" adlı otomobil modelini Meksika'da üretmeye devam edeceğini kaydeden Fields, şirketin "Mustang" ve "Lincoln Continental" araçlarıyla elektrikli otomobillerinin Michigan'da üretileceği bilgisini paylaştı.

         Açıklamanın ardından, Ford'un hisse başına değeri New York borsasında yüzde 3,3 değer kazanırken, Meksika pesosu ABD dolarına karşı yüzde 0,8 değer kaybetti.

         Trump ağır dille eleştirmişti

         ABD Başkanı seçilen Donald Trump, seçim kampanyası sırasında, Ford'un ve diğer büyük Amerikalı şirketlerin ülke dışında üretim yapmasını sert bir dille eleştirmiş ve bu firmaların ABD'ye geri dönerek yurt içinde istihdam yaratması gerektiğini vurgulamıştı.

         "Ya ABD'de üretim yap ya sınır vergisini öde"

         Trump, bugün de Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ABD'nin en büyük otomotiv üreticisi General Motors’un Meksika’daki üretim faaliyetlerini eleştirmiş, “Ya ABD’de üretim yap ya da büyük bir sınır vergisi öde” ifadelerini kullanmıştı.

         Uzmanlar, Trump'ın ekonomi politikalarına işaret ederek, serbest piyasaya yapmayı planladığı müdahalelerin uzun vadede Amerikan ekonomisini ve piyasaları olumsuz etkileyebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

         Öte yandan, 20'nci yüzyıl başından itibaren ABD'nin otomotiv merkezi olarak bilinen Michigan eyaletinde, 1970'lerden itibaren Amerikalı şirketlerin üretimlerini ucuz iş gücü nedeniyle Meksika, Güney Amerika ve Asya'ya taşımasıyla işsizlik artmaya başlamıştı. Michigan eyaletinin en büyük şehri olan Detroit, 2013'te iflasını açıklamıştı.

         %d comments

          Değerli ffc dostları abileri kardeşleri burada bir aile ortamı yaratmak için 2...

          Değerli ffc dostları abileri kardeşleri burada bir aile ortamı yaratmak için 2 yıldan fazla bir süredir çabalıyoruz siz saniyormusunuz ki bizler bu sticeri kartvizitleri buluşmaları kaynaklardan yaptırıyoruz kaynak filan yok yeri geliyor cebinizdeki harcligimizdan çocuğumuzun bez parasından yemek paramızdan helal lokmamizdan yaptırıyoruz arkadaşlar lütfen bakın lütfen biz 5 bin 10 bin maaş alan insanlar deyiliz ki sticerimizi düzenli olarak buluşmalarda veriyoruz hatta kendimiz yapistiriyoruzki alan arkadaş sonra gidip saçma sapan yerlere yapıştırıp gruba foto atmasın diye bu 2 yılda nelerini kimlerini gördük biz burada tabiki grubumuzda gerek bizle bu yola çıkan dostlarımız sevdiğimiz arkadaşlarımız sizler için yani aile ortamı yaratmak istediğimiz sizler için ellerinden fazladan olan sticeri olmayana vermek istiyorlar bunun için gönderi açıyorlar ama bence hiç layık olamadığı benimde hoşlanmadığım cevaplar alıyorlar yok kaç aydır bekliyozda gruba katılali 2 sene oldu doğru düzgün buluşma olmadı gibi saçma sapan sorularla karşılaşıyoruz arkadaşım beğenmiyorsan 40 tane ford grubu var çıkar gider o gruplarda takılırsın bizim burada ki yardimlasmamiz selamlaşmamiz misafirperverligimiz dayanışmamiz dostluğumuz kardeşliğimiz eğer hoşuna gitmiyorsa çıkar gidersin gruptan kimseyi zorla tutmuyoruz burada emek olmadan yemek olmaz senin ayağına sticer getirelim buluşma olduğu zamanda özelinden yazalım ki 7 bin kişilik grupta bu oldukça zor ve sen bunlara rağmen hala buluşmaya gelme sohbetimize dahil olma tabiki her buluşmaya gel demiyoruz kimseye herkesin işi var gücü var ama biraz saygı gösterelim bizim yolumuzda cizgimizde bellidir bu çizgiden yürümek istersen buyur istemezsen yolun izin açık olsun arkadaş...

          Alper Aksakal Hakan Kıran Gökhan Blt Fahrettin Ayhan Doğan Tural M.Erşad Haksever Cenk Altun

          %d comments

           BU GECEKI KONUMUZ AMFILER

           BU GECEKI KONUMUZ AMFILER

           Ses sinyali elektriksel ve akustik ortamda pozitif ve negatif yönde salınım gösteren dalgalardan oluşur. Amplifikatörde sinyal yükseltilirken kullanılan yöntem ampliler arasında bir tür sınıflandırmayı gerektirmiştir. Bu sınıflandırma A, B, C, D,… gibi isimlendirmelerle anılır. Her bir tasarım sınıfının kendine has avantaj ve dezavantajları vardır. Kısaca özetleyecek olursak;

           i. Class A: Bu tür tasarımlarda kaynaktan gelen sinyal yükseltilirken tek bir çıkış elemanı tarafından dalga bütünlüğü korunarak işlenir. Çıkış transistoru veya tüpünün kalitesi ve devre tasarımına bağlı olarak orijinal dalga formu en iyi şekilde korunur ve seste akıcılık ve bütünlük en üst düzeydedir. Girişte sinyal olsun veya olmasın sürekli olarak sabit bir akım çektiklerinden oldukça yüksek bir çalışma ısıları vardır.

           1. Avantajları: Doğal ve yumuşak ses kalitesi. Tüplü cihazlar kadar organik ses sahip olmasına rağmen mümkün olan en düşük distorsiyon düzeyi. Son derece sıcak, hızlı ve kontrollü bas performansı. Hoparlör seçimi konusunda en kolay müşteri. Çok rahat ve otoriter hoparlör kontrolü. Mükemmele yakın akustik sahne yaratımı.

           2. Dezavantajları: Yüksek çalışma sıcaklığı. Yüksek elektrik tüketimi. Yüksek güçlü tasarımlarda büyük ve ağır cihazlar. Yüksek fiyat.

           ii. Class B: Class B amplilerde elektriksel verimliliği artırmak amacı ile çıkış transistorları giriş sinyalinin yalnızca pozitif veya negatif yarısını yükseltir. Çiftler halinde sinyalin her bir yarısı birleştirilerek tam ses sinyali çıkışa verilir. Burada her bir transistor sadece kendi çalışma bölgesinde elektrik aldıklarından Class B ampliler Class A cihazlara göre daha az ısınır ve daha verimli çalışırlar. Bu tip amplilerde en büyük sorun pozitif ve negatif sinyal bölgeler arasında geçiş sırasında oluşan senkron bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan bozulmadır. Buna crossover distorsiyonu denir. Bu distorsiyon nedeniyle genellikle odyofil tasarımlar yerine endüstriyel uygulamalarda yer bulurlar.

           1. Avantajları: Elektrik tüketimi bakımından yüksek verim. Küçük ve hafif cihaz tasarımlarına elverişlilik. Düşük ısı üretimi.

           %d comments

            Bilgi paylasim zamani

            Bilgi paylasim zamani

            Pozitif ve Negatif Kablo Boyutları & Hoparlör Kablosu Boyutu ve Uzunluğu

            Tekrar merhaba arkadaşlar,

            Güç kablosu ve hoparlör kablosu bir otomobil müzik sistemi için yüksek hassaslık ile seçilmesi gereken ekipmanların başında gelir.

            Kaliteli ve doğru kesitli kablolar kullanıldığı takdirde , sisteminizi tam performans ile dinleyebilirsiniz.,tersi bir durumda hoparlörlerde performans eksikliği,amplifikatör'de besleme arızaları, ve çeşitli parazit sesleri gibi istenmeyen arızalar ile karşılaşabilirsiniz,

            Bu rakamlar kolay referans olması için yuvarlanmıştır. şase kabloları, güç kablosu ile aynı büyüklükte (veya daha büyük) olmalıdır.

            Mevcut çizim rakamları, amplifikatör'ün % 50 verimlilik derecesine sahip RMS Gücüne dayanmaktadır.

            10 gauge'den küçük tel ölçüler, akım çekme miktarı için kabul edilebilir olsa da, 100 watt veya daha fazla amplifikatör için en küçük tel boyutu olarak 10 gauge kullanmanızı öneririm.

            Hedef, amplifikatör'e mümkün olan en iyi performans için ihtiyaç duyduğu kadar akım sağlamaktır.

            Doğru Pozitif ve Negatif kablosu boyutlarını hesaplamak için güç kablosunun üst sıradaki mesafesini bulun. Ölçümleriniz iki ölçüm arasında ise, daha yüksek olanı kullanın. Sonra, kablonun sol tarafta desteklemesi gereken toplam RMS gücünü bulun.

            Ölçümleriniz iki ölçüm arasında ise, daha yüksek olanı kullanın. İki ölçümünüzün karşılandığı yerlerde listelenen boyut tavsiye edilen kablo boyutudur.

            İyi Akşamlar Ekip.....

            #ffcteam #in #istanbul

            %d comments

             Üstadlar Focus un gizli özelliklerini açtırmak istiyorum İstanbul da...

             Üstadlar Focus'un gizli özelliklerini açtırmak istiyorum. İstanbul'da yükletebileceğim bir yer varmıdır?

             -Anlık yakıt tüketimi gösterimi

             -Emniyet kemeri uyarı ayarları

             -Yüksek hız uyarısı: 120 kmh üzerinde hız uyarısı verir.

             -Vites değişim lambası: ekonomik sürüş için vites değişim göstergesi

             -Eco mode: Sürüşünüz üzerinden aracınız size puanlama ve tavsiyelerde bulunur.

             -Radio ekrarnını gösterge ekranında görme gibi

             -Otomatik vites ayarları

             -Direksiyon yumuşaklığı

             -Yol bilgisayarı menü gösterim ayarları

             -Düşük yakıt uyarısı

             -Düşük yıkama suyu uyarısı

             -Anahtardan tüm camları kapama-açma özelliği

             -Alarım aktif etme-kapatma

             -Sinyal süreleri

             -Fallow me home ışığı süresi

             -Karşılama ışığı süresi

             -İç aydınlatma ışığının süresi

             -otomatik yeniden kiltileme

             -Tek tuşla çift kilitleme

             -Yolculuk sırasında Kapıların otomatik kilitlenmesi.

             %d comments

              Öncelikle Birazdan Yazacaklarım için kusura bakmayın insanlık edip sticker...

              Öncelikle Birazdan Yazacaklarım için kusura bakmayın insanlık edip sticker bastırdık ve bunların bedeli kimseye yansıtmadan kargoladık giden kargoyu evde kimse yok diye almayan insanlara da diyecek sözüm yok kargo arıyor ücreti var diye almıyorlar diyor biz burda birbirimize yardım etmek için varız dedik.....bu saatten sonra kimse kusura bakmasın etkinliğe gelen stickerinı alır sticker varmı diyip aldıktan sonra olmayanları da biliyorum...Bundan sonra herkes sayfada ve web sitesinde linki var cıkarttırsın.....

              %d comments

               M.Erşad Haksever updated the description of the group Ford Fan Club (FFC).

               ★☆★★☆★★☆★★☆★★☆★★☆

               Her zaman daha iyisi için birlikteyiz...

               Alttaki linke tıklayarak bu guruba üye olun ve üye ekleyin

               http://www.fordfanclub.net

               https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

               https://twitter.com/fordfanclubffc

               {#li nk:1R09IFdJIO15ys6rciOkdxySa2sZr3834D4Imk2S#}

               < p>

               www.youtube.com/channel/UCiVMK7zUdKklmqUT F-yD0xQ

               #fordfanclub #fordfanclubffc

               ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ Eklemeye Devam Edin ✩ ✩ ✩ ✩

               bu büyük Fan klübünün üyesi olmaktan gurur duyun!

               Çıktı alacaklara Sticker kalıp dosyası için Tıklayın

               https://yadi.sk/d/kColm9B633hoQE

               STICKER TALEBİ İÇİN -> https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

               Greedy for the most greatest !

               ADD all your Friends as soon as possible and Break All World Record & Make Largest Car fan group Group in the World.

               Proud to Be a Part of this Largest Group.

               Just Add all your friends, Share Important messages, Chat, Funny Fight with Friends and Etc.. Its Learn and Fun Group.. Spam Free.. Lets be a Part of this big family and Beat all...

               click this link to add fast.u can see add member icon in right top of your screen

               For sticker

               https://yadi.sk/d/kColm9B633hoQE

               or register to

               https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

               http://www.fordfanclub.net/

               https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

               ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ PLZ KEEP ADDING ✩ ✩ ✩ ✩

               ____________________________________ _

               2015© All Rights Reserved.

               ▐▌▌│▌▌▌│▌▌│▌▌▌▌▐│▌▌

               ✔ Verified Group Official

               © Group Original & Official

               Group no.429411567241248

               ✍ Created on 30th january, 2015

               %d comments

                Orhan Aldemir shared a group to the group: Ford Fan Club (FFC).

                birgün temel dursuna söylee demiş ;

                FFC GURUBUNA HOŞ GELDİNİZ TÜM YENİ ÜYELERİMİZ BİR KERE DE OLSA LÜTFEN BU YAZIYI OKUSUN

                Hız içerikli kadraj görsellerinin paylaşımı ve hız a teşvik edici görseller veya paylaşımlar (trafiğe kapalı ve motor sporları hariç)

                Şiddet içerikli paylaşımlar

                Ticaret ve ilan içerikli paylaşımlar

                Cinsel içerikli paylaşımlar

                Alkol içerikli paylaşımlar

                Siyaset içerikli paylaşımlar

                Bir dini ,dili ve ırkı hedef alan paylaşımlar

                Üyeleri Tahrik veya tehdit edici paylaşımlar

                Yöneticilerimiz tarafından sizlere bilgilendirilmeden silinecektir. bilgilerinize.hepimiz için daha nezih ve güvenli bir fan klüp olması dileği ile saygılar dileriz.

                Ticari amaçlı ilanlarınız için https://www.facebook.com/groups/ffcsatilikilan

                reklam vermek ve sponsorluk için adminlere başvurabilirsiniz.

                ADMIN

                Speedometer with high speed shares ( not include motorsport or closed traffic areas )

                violent shares

                sales

                sexualyt shares

                Alcohol shares

                political shares

                Religion, language or national offensive shares

                agression and intimidation users shares

                will be delete automaticly by admin

                For sale item and vehicles please joinhttps://www.facebook.com/groups/ffcsatilikilan

                For giving adv. and sponsorship to group please contact with admins.

                peacefull fan club for all of us.

                FFC ADMIN

                İL DIŞINDAKİ ARKADAŞLAR BU LİNLKTEN İNDİRİP REKLAMCILARDAN STİCKER ÇIKTISI ALABİLİRSİNİZ

                %d comments

                 Günaydın FFC ailesi

                 Günaydın FFC ailesi...

                 Arkadaşlar izninizle bir duyuru yapmak istiyorum.

                 Malumunuz olduğu üzere bu gurupta ilk etaptan beri emeklerimiz ve çabalarımız var. Bu gurup sayesinde çok güzel insanlar tanıdım ve tanımayada devam ediyorum. Fakat aramızda bazı kişi ve kişiler bilerek veya bilmeyerek bu gurubun içerisinde sürekli tartışma çıkarma , huzur kaçırma peşindeler.

                 İstirham ediyorum bu gurupta sadece araba üzerine yoğunlaşalım. Bu gurup siyaset yeri değil , bu gurup kişisel kozlarınızı paylaşma yeri değil.

                 Uyarıyorum eğer ki bu iktara uymayan her kim olursa olsun direk sorgusuz , sualsiz guruptan uzaklaştırılacaktır...

                 Bu gurup üzerinde herkes birbirine SAYGI DUYMAK ZORUNDADIR... Saygılarımla #ffcteam

                 %d comments

                  Photos from M.Erşad Haksever's post

                  Ford Fiesta’nın yeni jenerasyonu, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen lansman ile tanıtıldı. Etkinlikte yeni Fiesta’nın pek çok ayrıntısı gizli tutulsa da araç büyük teknolojik yenilikler ile geliyor.

                  2017 Ford Fiesta Avrupa’da dört versiyon olarak satılacak. Ana versiyon olan Titanium’un yanında lüks detayları bulunan Vignale, sportif versiyon ST-Line ve crossover izlenimi veren Active ile model gamı tamamlanıyor.

                  Yeni Fiesta’nın tasarım çizgileri genel olarak bir önceki kasa ile büyük oranda benzerlik gösterse de yuvarlak hatlara sahip olması hemen dikkat çekiyor. Tamamen yenilenen ön bölümde çamurluklara doğru daha da uzatılan farlar, tasarımı değişen beşgen havalandırma ızgarası ve sportif ön tampon önemli yenilikler arasında yer alıyor. Arka kısımda ise dikey formdan yataya dönüştürülen C şeklindeki stop lambaları araca dinamik bir hava katıyor. Boyut konusunda kesin bir bilgilendirmenin yapılmadığı aracın selefine göre daha uzun olduğu gözlemlenebiliyor.#ffc

                  Ford, yeni Fiesta’da önemli yenilikleri iç mekanda toplamış. Malzeme kalitesinin arttırıldığı belirtilen iç mekanda panoramik cam tavan ferah bir hava katıyor. Orta kısımda 8 inçlik büyük bir multimedya sistemi yer alırken, SYNC3 bilgilendirme sistemi multimedya sistemine entegre bir şekilde geliyor. Ses konusunda Bang&Olufsen ile ortak bir çalışmaya giden Ford, B&O Play ses sistemini Fiesta kullanıcılarına opsiyon olarak sunacak.

                  Yeni Fiesta’nın kaputunun altında toplam 4 motor seçeneği yer alacak. 100, 125 ve 140 beygir gücündeki 1.0 litrelik EcoBoost motorlar, silindir pasifizasyon özelliğine sahip dünyanın ilk 3 silindirli motorları olarak dikkat çekiyor. Dizel tarafında ise Ford’un 1.5 litre hacminde, 85 ve 120 beygir gücündeki 2 TDCi motoru bulunacak.

                  Son olarak lansmanda aracın satış tarihi ile ilgili net bilgilerden kaçınılsa da yeni Fiesta’nın Avrupa’da 2017’nin ilk aylarında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

                  Kaynak otopark

                  #fordfanclub #ffc

                  %d comments

                   Binek otomobilde özel tüketim vergisi. ÖTV. oranlarında değişikliğe gidildi

                   Binek otomobilde özel tüketim vergisi(ÖTV) oranlarında değişikliğe gidildi. Bakanlar Kurulunun konu ile ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

                   Buna göre, motor silindir hacmi 1600 CC'ye kadar olan binek araçlarda yüzde 60, 1600-2000 arası olan araçlarda yüzde 110, 1600-2000 arası elektrik motoru da bulunan araçlarda yüzde 60 onun üzerinde olan araçlarda yüzde 160, üzerinde elektrik motoru olan araçlarda yüzde 110 olarak uygulanacak.

                   Mevcut durumda özel tüketim vergisi 1600 CC'ye kadar olan araçlarda yüzde 45, 1600-2000 arası olan araçlarda yüzde 90 ve onun üzerinde olan araçlarda da yüzde 145 olarak uygulanıyordu.

                   YENİ ÖTV ORANI %60

                   Binek otomobillere zam

                   1.6 motora kadar olan binek otomobillerden alınan yüzde 45'lik ÖTV oranı yüzde 60'a çıkarıldı. 1.6-2.0 motor hacmine sahip araçların ÖTV oranı Yüzde 90'dan yüzde 60'a indirildi.

                   Ayrıca, motor silindir hacmi 1600 cm3’ü geçmeyip ÖTV matrahı 40.000 TL'yi aşmayanlar için %45, ÖTV matrahı 40.000 TL'yi aşıp, 70.000 TL'yi aşmayanlar için %50, Motor silindir hacmi 1600 cm3’ü geçen fakat 2000 cm3’ü geçmeyenlerden ÖTV matrahı 100.000 TL'yi aşmayanlar için % 100, Elektrik motoru da olanlardan elektrik motor gücü 50 KW'ı geçip motor silindir hacmi 1800 cm3’ü geçmeyenlerden ÖTV matrahı 50.000 TL'yi aşmayanlar için %45, ÖTV matrahı 50.000 TL'yi aşıp, 80.000 TL'yi aşmayanlar için %50, Elektrik motoru da olanlardan elektrik motor gücü 100 KW'ı geçip motor silindir hacmi 2000 cm3 ila 2500 cm3 arasında olanlardan ÖTV matrahı 100.000 TL'yi aşmayanlar için %100, olarak uygulanacak.

                   #ffcteam #vergi #bilgilendirme #hayırlı #olsun

                   %d comments

                    Dikkat dikkat cezalari simdiden öğrenelim

                    Dikkat dikkat cezalari simdiden öğrenelim

                    2017 TRAFİK CEZALARI

                    – 2017 kırmızı ışıkta geçmenin cezası 207 TL 10 puan,

                    – Emniyet kemeri takmamanın cezası 96 Tl 15 ceza puanı,

                    – Araçta radar cihazını tesbit eden cihaz bulundurma cezası 1134 TL 20 ceza puanı,

                    – Araçta cep telefonuyla konuşma cezası 96 TL 10 ceza puanı

                    – Asli kusurlu olup, ölümlü kazalara sebebiyet verme belge iptali

                    – Azami ağırlık sınırından daha fazla yük alma 780-4900 TL,

                    – Ehliyetsiz araç kullanma 1765 TL,

                    – Ehliyeti olsa bile yanında bulundurmamak veya polise göstermeme 1765 TL 5 ceza puanı,

                    – Engellilere ayrılmış park yerlerine park etmek 199 TL 10 ceza puanı

                    – Emniyet şeridinden gitme 2017 TL 20 ceza puanı,

                    – Hız sınırını % 10 ile %30 arası aşma 207 TL 10 ceza puanı,

                    – Hız sınırını %30 dan fazla aşma 412 TL 15 ceza puanı,

                    – Uyuşturucu veya uyarıcı madde alarak araç kullanma 4660 TL,

                    – Takip mesafesine uymamanın cezası 96 TL 20 ceza puanı

                    – Araçta yüksek seste müzik dinlemenin cezası 96 TL 10 ceza puanı,

                    – Park ışıklarıyla araç sürmenin cezası 96 TL 15 ceza puanı,

                    – Sis lambasını gereksi yere açma cezası 96 TL 15 ceza puanı,

                    – Yaya ve okul geçitleri ile diğer geçitlerinde durma, yayalara yol vermeme 96 TL 20 ceza puanı,

                    – Ruhsatsız araç kullanmanın cezası 96 TL 10 ceza puanı,

                    – Aracın muayene süresi geçirme 96 TL 10 ceza puanı,

                    – 2017 Ehliyet belgesi sınıfının dışında bir aracı kullanmanın cezası 730 TL 20 ceza puanı,

                    – Sürücü belgesi iptal edilen sürücünün araç kullanması 1765 TL ,

                    – Sol şeridi sürekli ihlal etmek, hatalı sollama yapmanı cezası 207 TL 20 ceza puanı,

                    – Yavaş gidilmesi gereke yerlerde hızlı gitme 96 TL 15 ceza puanı

                    – Geçmenin yasak olduğu yerlere girmenin cezası 2017 TL 20 ceza puanı,

                    – Şerit değiştirme kurallarına uymamanın cezası 96 TL 20 ceza puanı

                    %d comments

                     Herkese Günaydın keyifli pazarlar

                     Herkese Günaydın , keyifli pazarlar.

                     Dostlarım gurubumuzun amacı hep birlikte güzel sohbetler , vakitler geçirmek ve araçlar hakkında bilgi sahibi edinmektir. Kısacası bu gurup TİCARET gurubu değildir.

                     Bu ticari yaklaşımları Yöneticiler olsun , gurup üyeleri olsun yaparlarsa hiç bir şekilde hoşnut karşılanmayacaktır...!

                     - Bir diğer husus ise yaşı küçük 18 yaş gurubu altı arkadaşlarımızın gurupta biraz daha seviyeli , saygılı ve bilinçli olmaları yönünde uyarıyorum. Bizler sizi bu guruba istek yolladığınızda onayladıysak lütfen bu iyi niyeti boşa çıkarmayınız...!

                     Bu uyarıları gözardı edip , kötüye kullanan yönetici , üye kim olursa olsun uyarılıp guruptan uzaklaştırılacaktır.

                     Herkese keyifli haftasonları diliyorum.

                     %d comments

                      Photos from Şeref Coşkan's post

                      Sevgili dostlar bazi arkadaslar bilir ben askerlik hizmetimi yapmaktayim.Memleketim Aydin'da babam benim aracimla talihsiz bir kaza yapmistir( Allaha şükür kimsede birsey yok) 2007 model 153 bindeki aracimi sigorta sirketi perte cikardi ve yakin zamanda parami alacagim..

                      Oncesinde hic hasar kaydim bile olmayan aracim icin uzgunum ama yapacak birsey yok oyuzden 30-38 bin arasi focus veya onerebileceginiz arac bakiyorum.Bu konuda tavsiyeleriniz benim icin onemlidir.

                      Son zamanlarda 2002-2004 1.9 tdi passat, 2002-2006 2.0 tdi mondeo da bakiyorum tabiki onceligim focus...

                      Şimdiden herkese tesekkur ederim.

                      %d comments

                       Selamın aleyküm hayırlı akşamlar

                       Selamın aleyküm hayırlı akşamlar,

                       Woswosa Fiat a ona buna geçiren saabli admin M.Erşad Haksever, saçını başını düzeltip araba üzerinden prim yapan çakma ST li Alper Aksakal , margarin ile cila çeken margarini megiuars diye iteleyen cilacı Yasin Özer, toplantı toplantı diye zıplayan Ahmetcan Yiğit, inadına toplantı yapmayan Doğan Tural, Ben 5 kişiliğim diyip hava atan focus un koltuğunu en geride kullanan ama tığ gibi olan fake taxici Fahrettin Ayhan, grubun hızlı çocukları Halil Han & Berkant Yıldız, alemin lip düşkünü lipciler kralı İbrahim Tiril, belediyenin canti çocuğu Erman Esma Dinsever, koca fordu yere seren iligini kemiğini kurutan cenabettin Murat Fidan, yüze yüze yüzgeç ve solungaclari çıkan Murathan Özdemir

                       unutmadık, unutursak ruhumuz kurusun..

                       %d comments

                        Arkadaşlar deaş musulda süfürik asit kuyularını patlattı güneyden esen rüzgarla...

                        Arkadaşlar deaş musulda süfürik asit kuyularını patlattı güneyden esen rüzgarla yarından itibaren türkiyeye geliyor asit yağmurları başlayacak yarın sebze meyve alın evlerinize diger günler zehirli olabilir asit yağmurlarına maruz kalmayın cocuklarınızı dışarı göndermeyin kapı pencereleri örtülü tutun boğaz da yanma gözde yaşar ma nefes darlığı şikayetiniz olursa hastaneye gidin çeşmelerden asla su içmeyin bilgi kesin bilgidir haber 7 ve milliyet yayınladı ama millet paniklemesin diye devlet haberi kısa gecti yarın güney ve dogu Anadolu da asit yağmurları başlıyor orada olan yakınlarınıza haber verin ve paylasabildiginiz kadar paylasin Alper M.Erşad Yasin Hakan Cenk

                        %d comments

                         YARDIMCI OLUN . DESTEKTE BULUNUN . GRUP HEPİMİZİN

                         YARDIMCI OLUN ;) DESTEKTE BULUNUN ;) GRUP HEPİMİZİN ;)

                         ARKADAŞLAR UYGUNSUZ BİR İÇERİK, VEYA SATILIK ÜRÜN VE İLAN VEYA ARGO YORUMLAR OLAN BİR BAŞLIK BU TÜR ŞEYLER GÖRDÜĞÜNÜZDE AÇILAN BAŞLIĞIN YAN TARAFINDAKİ AŞAĞI OK İŞARETİNE BASIP YÖNETİCİYE ŞİKAYET ET BUTONU VAR ONU İŞARETLEDİĞİNİZ ZAMAN BİZE ŞİKAYET OLARAK DÜŞÜYOR. BİZDE DEĞENLENDİRİP UYGUNSUZ İSE DİREK SİLİYORUZ. BU KONUDA DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ ;) ŞMDİDEN TEŞEKKÜRLER

                         #ford #fan #club #ffc #ffcteam #focus #fiesta #mondeo #festiva #mustang #ve #daha #fazlası #ailesi

                         %d comments

                          Arkadaşlar bugün başıma gelen bir şey var

                          Arkadaşlar bugün başıma gelen bir şey var

                          2001 hacbeck ghıa dün akşam sıkıntısız bir şekilde park ettiğim aracım bu sabah marş bastığı halde çalışmamış daha sonra şans eseri çalışmış eşimin dediğine göre

                          gün içinde de birkaç kez çalıştırmayı denemiş çalıştıramamış

                          akşam geldiğimde aynı sıkıntıyı bende gördüm marş bastığı halde araç çalışmıyordu ne yaptıysam olmadı en son direk gaz ile çalıştırayım dedim ve çalıştı benzin pompasından şüphelendim ama kontağı aç kapa yaptığımda arkadan popa çalışma ığıltısını da duydum ne olmuş olabilir sizce başına gelen var mı acaba.

                          %d comments

                           İyi akşamlar FFC ailesi sizlerin yorum ve düşünceleri benim için önemli

                           İyi akşamlar FFC ailesi sizlerin yorum ve düşünceleri benim için önemli. Sizlerden biraz bilgi almak istiyorum.

                           2015 fiestam var benzinli otomatik Lpg taktırmak istiyorum. Aracı aldığım yer ostimde mavi denizleri önerdi internetten baktım brc takıyorlar. Fiestası olup brc taktıran var mı? yada hangisi daha uyumlu olur? Brc iyimidir yada başka hangi markaları öneriyorsunuz?

                           Birde aracın motor kısmından bir şırıltılı ses geliyor ne olduğunu çözemedim. Servis bana otomatik olduğu için son sistem şanzıman yağsız çalıştığı 'dan dolayı geldiğini söyledi. Otomatik fiestası olan arkadaşlarda da aynı sorun var mı?

                           %d comments

                            Arkadaşlar bir konuda yardımlarınızı bekliyorum aracım 2007 hb focus ghia 110...

                            Arkadaşlar bir konuda yardımlarınızı bekliyorum aracım 2007 hb focus ghia 110 bg 240 tork, araçta şöyle bir sıkıntı yaşamaktayım; düz yolda çekişinde herhangi bir problem yok fakat rampa çıkarken 5. viteste araç çekişten düşüyor hızlanma olmuyor ve sabit hızda rampa çıkmıyor hız düşürüyor yani araç bayır yukarı çekmiyor bunun sebebi hakkında bilgisi olan yazabilir mi? araç orjinal 130bin km de bilgisayara bağladığımızda beyinde herhangi bir sıkıntı göstermiyor turboda sıkıntı göstermiyor enjeksiyonlarda sıkıntı göstermiyor.

                            %d comments

                             Bilgi Maksatli Paylasim

                             Bilgi Maksatli Paylasim...

                             1)Hafıza kartları ve Piller:

                             Pillerinizin dolu olduğundan emin olun. Çekimin en zevkli anlarında pil sıkıntısı çekmemiş olursunuz. Ayrıca şarj etmeniz gereken pillerin içine harici flaş ürünleri de dâhil. Ayrıca hava soğudukça pillerin daha az sürede bittiğini unutmayın. Pillerimizi çekimden önceki akşam doldurmaya özen gösterin. Her ihtimale karşı çantanıza tam doldurulmuş ekstra pil atmayı unutmayın.

                             Hafıza kartlarınıza format atın. Daha önceki fotoğrafları silin. Böylelikle çekim sırasında yer sorunu çekmemiş olursunuz. Benim size önerim 1 tane büyük 8 ya da 16gblık kart almaktansa 2-3 tane 4gb’lık kart almanız. Böylelikle 1 kartı unutsanız ya da kaybetseniz bile yanınızdaki diğer kartlarla devam edebilirsiniz. Genelde hafıza kartı unutmak herkesin yaşadığı bir sorun

                             2) Mekan

                             Çekime gitmeden önce modelinizi ( otomobili) nerede çekeceğinize karar verin. Eğer arabanın sahibi yanınızdayken hala bir yer arıyorsanız bu araba sahibi karşısında profesyonel bir etki bırakmaz.

                             Daha önceden bildiğiniz bir yere gitmek her zaman en iyisidir. Çünkü hangi saatte nasıl bir ışık geldiğini üç aşağı beş yukarı öğrenebilirsiniz. Seçeceğiniz mekândaki arka planın sadeliği çok önemlidir. Her fotoğrafın sıkıntısı olan elektrik direkleri, çöp kutuları gibi kadrajdan çıkarın.

                             Eğer bir kapalı otoparkta çekim yapıyorsanız. Tavandaki ve yerdeki okları kullanın. Böylece fotoğrafa bakan insanın dikkatini arabaya daha iyi çekebilirsiniz.

                             SUV ya da off-road türü bir araç çekmiyorsanız ağaçlardan uzak durun.Çünkü ağaçlar parlak boya üzerinde çok garip yansımalar yaratır ve bu arabanın hatlarını doğru göstermez.

                             3)Zamanlama

                             Ç ekim yapmayı kararlaştırdığınız mekânda her zaman güneşi arkanıza alın. Eğer ışık konusunda çok profesyonel iseniz güneşi önünüze alıp da çekim yapabilirsiniz. Fakat daha önce denemediyseniz ilk çekimde bunu yapmanızı önermiyorum.

                             Bir araba en iyi difuse ışıkta çekilir. Çekimlerinizi öğleden sonra 15.00’ten sonra yapmaya çalışın. Tabi eğer yazın ise. Kışın ise iş tamamen değişiyor. Günler kısaldığı için daha erken saatlerde çekim yapmak daha iyi sonuçlar verecektir.

                             %d comments

                              Neden Kış Lastiği

                              Neden Kış Lastiği ?

                              Kış Lastikleri: Nedir ve neden kış aylarında onları kullanmanız gerekir?

                              Ülkemizde kış lastikleri ile ilgili devasa bir farkındalık eksikliği var. Ya sürücüler

                              onların varlığından haberdar değiller ya da kış lastiğinin sadece yolun kar ve buz

                              dönemlerinde kullanabileceklerini sanıyorlar.

                              Asıl, sürücüler kış lastiğinden sulu karda, buzda, don bölgelerinde hatta ıslak

                              asfaltta bile faydalanabilirler.

                              Neden Kış Aylarında Kullanılmalı?

                              Yaz lastiklerinin aksine (günlük kullanımda olan standart lastikler) kış lastikleri

                              düşük sıcaklıklarda sertleşmezler. Bu da yolda daha iyi tutuşa sahip oldukları ve daha kısa mesafede durabilecekleri, yani sürebilecekleri güvenliliğinizi arttıracaklar anlamına gelir.

                              Bir kış ve yaz lastiği arasındaki fark nedir?

                              Bir kış lastiğinin kauçuk olması yaz lastiğininkinden oldukça farklıdır. 7 santigrat derecenin altındaki sıcaklıklarda ilerlemek üzere yapılandırılmıştır Sıcaklık düştüğünde bir yaz lastiğinin tabana gelen lastik bileşeninin esnekliğini kaybetmesi ve tutuş kabiliyetinin azalması olarak tanımlanabilir. Kış lastikleri daha fazla doğal kauçuk içeren özel geliştirilmesiyle üretilir, böylece hava soğuduğunda sertleşmezler ve yol üzerinde daha yüksek tutuş ve güvenlik sağlarlar. Buzda ve karda kış lastikleri hiçbir yaz lastiğinin boy ölçülemeyeceği bir tutuma sahiptir. Kış lastikleri ile donatılmış bir araç karla kaplı bir yolda (50 km/s hızla giderken) 35 metrede durabilir – normal lastiklerle bu fren mesafesi 8 metre daha fazladır (43 metre). Bu iki araç boyu anlamına gelir.

                              Kış aylarında güvenlik:

                              Sürücüler kış aylarında yaz aylarına göre 6 kat daha fazla kaza riski atlatmaktadır, kar ve buz bu oranı artırarak daha da fazla tehlike teşkil eder. Yapılan bir ankete göre 2010’un büyük don olay süresince, 3 milyondan fazla sürücü kaza yapmış ve yüzde 45’i bir ya da daha fazlasından sağ kurtulmuştur. Şoförler sürüş esnasında kış koşullarına karşı hazırlıksızdır ve birçoğu kış lastiklerine geçerek güvenliklerini arttırabileceklerinin farkında değildir.

                              %d comments

                               M.Erşad Haksever updated the description of the group Ford Fan Club (FFC).

                               ★☆★★☆★★☆★★☆★★☆★★☆

                               Her zaman daha iyisi için birlikteyiz...

                               Alttaki linke tıklayarak bu guruba üye olun ve üye ekleyin

                               http://www.fordfanclub.net

                               https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

                               https://twitter.com/fordfanclubffc

                               {#li nk:SMKneHvECTy4KkOUoK88eVA1rEkBcGJmAUN5CzG7#}

                               < p>

                               www.youtube.com/channel/UCiVMK7zUdKklmqUT F-yD0xQ

                               #fordfanclub #fordfanclubffc

                               ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ Eklemeye Devam Edin ✩ ✩ ✩ ✩

                               bu büyük Fan klübünün üyesi olmaktan gurur duyun!

                               STICKER TALEBİ İÇİN -> https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                               Greedy for the most greatest !

                               ADD all your Friends as soon as possible and Break All World Record & Make Largest Car fan group Group in the World.

                               Proud to Be a Part of this Largest Group.

                               Just Add all your friends, Share Important messages, Chat, Funny Fight with Friends and Etc.. Its Learn and Fun Group.. Spam Free.. Lets be a Part of this big family and Beat all...

                               click this link to add fast.u can see add member icon in right top of your screen

                               For sticker

                               https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                               http://www.fordfanclub.net/

                               {#l ink:2Hk26jiR4c1BhS3W12kZK6Ex4aoRymVhcrrTT5Js#}

                               ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ PLZ KEEP ADDING ✩ ✩ ✩ ✩

                               ____________________________________ _

                               2015© All Rights Reserved.

                               ▐▌▌│▌▌▌│▌▌│▌▌▌▌▐│▌▌

                               ✔ Verified Group Official

                               © Group Original & Official

                               Group no.429411567241248

                               ✍ Created on 30th january, 2015

                               %d comments

                                Mrb arkadaşlar bende 2008 model titanium x benzinli focus var Araba bazen...

                                Mrb arkadaşlar bende 2008 model titanium x benzinli focus var. Araba bazen arıza lambasını yakıyo ve rolantide çalışırken sallıyo çekiş düşüklüğü oluyo bide egzozun ordan inceden bi çıtırtı gelio. 15 gündür kaç tane ustaya götürdüm ama kimse sorunu net olarak çözemio kimi bobin kimi sibop yakmış dio kimi beyin dio kimide bişe yok bu arabada diyor. Ama arıza bazen düzeliyo sonra yine başlıyo. Bilgisayara baglattıgımda 4. Gözde ateşleme sıkntısı veriyo. Daha önce başına gelen oldumu yardımcı olursanız sewinirim. Hayırlı akşamlar... Yer ANKARA

                                %d comments

                                 M.Erşad Haksever updated the description of the group Ford Fan Club (FFC).

                                 ★☆★★☆★★☆★★☆★★☆★★☆

                                 Her zaman daha iyisi icin birlikteyiz...

                                 Alttaki linke tıklayarak bu guruba üye olun ve üye ekleyin

                                 http://www.fordfanclub.net

                                 https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

                                 https://twitter.com/fordfanclubffc

                                 {#li nk:HvIVXXQr2gCCOtUHYfk069i5rmJyQbcRXmbLugdy#}

                                 < p>

                                 www.youtube.com/channel/UCiVMK7zUdKklmqUT F-yD0xQ

                                 ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ Eklemeye Devam Edin ✩ ✩ ✩ ✩

                                 bu büyük Fan klübünün üyesi olmaktan gurur duyun!

                                 STICKER TALEBİ İÇİN -> https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                                 Greedy for the most greatest !

                                 ADD all your Friends as soon as possible and Break All World Record & Make Largest Car fan group Group in the World.

                                 Proud to Be a Part of this Largest Group.

                                 Just Add all your friends, Share Important messages, Chat, Funny Fight with Friends and Etc.. Its Learn and Fun Group.. Spam Free.. Lets be a Part of this big family and Beat all...

                                 click this link to add fast.u can see add member icon in right top of your screen

                                 For sticker

                                 https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                                 http://www.fordfanclub.net/

                                 {#l ink:nGqdwSYzBbKbNz3BfZ9fgxkjDIssgG35cPwnQqQK#}

                                 ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ PLZ KEEP ADDING ✩ ✩ ✩ ✩

                                 ____________________________________ _

                                 2015© All Rights Reserved.

                                 ▐▌▌│▌▌▌│▌▌│▌▌▌▌▐│▌▌

                                 ✔ Verified Group Official

                                 © Group Original & Official

                                 Group no.429411567241248

                                 ✍ Created on 30th january, 2015

                                 %d comments

                                  Photos from ErdiCan Bilgili's post

                                  Selâmün aleyküm geniş ailem size bir sey danisacaktim ..

                                  Bu kocaoglanin ufak tefek ama sinir bozucu bi kaç tane sorunu var bunlardan biri üçüncü fren ışığı yanmiyor gidip ona göre ampul aldım takdim yine olmadı iki tane sigorta kutusu var motorun ordaki sigortada sigortası yanan bişey yok bulamadım belki sigorta ile ilgiliyse diye sonra torpidonun orda bi tane daha sigorta kutusu buldum bizim bu Çakmaklı calismiyodu bi tane yanan sigorta buldum onu telle yaptım Çakmaklık şimdi çalışıyor ancak ben bu üçüncü fren ışığıyla ilgili bişey bulamadım sorun ne olabilir ?

                                  İkinci olarak ise içindeki tepe lambalarinin hiçbiri yanmiyordu arkada iki tane tepe lambası var onlar calismiyodu ilk olarak bi tanesi gitti yanmamaya başladı dedim ki çok karanlık oldu led aldım beyaz led i tepe lambalarinin gelen kabloların bağladım olmadı sonra baktım hem arkadaki bi tane hemde öndeki iki tane tepe lambası yanmamaya başladı sigorta da bulamadım sorun ne olabilir şimdiden teşekkürler ..

                                  %d comments

                                   Selamun aleyküm arkadaşlar öncelikler herkeze hayırlı cumalar dilerim benim bir...

                                   Selamun aleyküm arkadaşlar öncelikler herkeze hayırlı cumalar dilerim, benim bir sorum olacak arabam focus 2001 model atiker marka sıralı tüp takılı 190.000 binde 10.000 bakımına girdim bakımdan sonra hem çok yakmaya başladı (şehir içi 25krş) hemde çekişi bayağı bi düştü birde 3500 devirde tekleyip tekrar toparlıyor sıkıntının bujilerde olduğunu düşünüyorum bu arada ilk önce sıkıntının gaz ayarında olduğunu düşünüp gazcıya gittim ama gaz ayarın gayet iyi dedi bende sizlere bi sorayım dedim şimdiden teşekkür ederim.

                                   %d comments

                                    Volkan Gözde Balık shared a link to the group: Ford Fan Club (FFC).

                                    Fiestam. com dan alintidir

                                    ▶ Sevgili grup üyelerimiz, arkadaşlarımız❗

                                    Grup üyemiz Kerem Tutkun'un eşi geçen hafta doğum yaptı. Şu an eşi yoğun bakımda yatıyor. ve grubu ne olursa olsun 30 unite kana ihtiyaçları var. kan vermeye uygun olanların Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kan merkezine "Müjde Tutkun" (kendi kanı 0+) adına kan vermeleri önemle rica olunur. Saat sorunu varmış.

                                    Kerem Tutkun Tel : ▶ 0532 526 95 46

                                    İmkanı olan arkadaşların yardımcı olması rica olunur. İlaç kullananlardan kan almıyorlar. İşin ucunda can var arkadaşlar, lütfen imkanımızı ve ilgimizi esirgemeyelim.

                                    %d comments

                                     Ben inşaatçı bir çocuğum 12 yaşında bir mala bir keser birde bir boy ipiyle...

                                     Ben inşaatçı bir çocuğum 12 yaşında bir mala bir keser birde bir boy ipiyle başladı ekmek kazancim okumadik heves ettik parası bol geldi ama yilmadim sabh 05:00 kalkım küreği elime alıp harç yaparken alnından ter damliyosa işte o ekmek insana çok tatlı geliyo insana haram lokma gecirmedik cabaladik bu zamanlara geldik işte ben bu arabayi alın terimle aldım bir kuruş kimsenin parası geçmedi şöyle 44pu350 bn seni nasıl bırakırım alın terim ekmek teknem deli sevdam biz bu aşk ki abilerimizden gorduk herkese binlerce tesekkur ederim ailemle gurur duyuyorum iyiki varsinz

                                     %d comments

                                      Arkadaşlar guruba gelip 2 selam vermeyip 24 saat geçmeden aracını satmak için...

                                      Arkadaşlar guruba gelip 2 selam vermeyip. 24 saat geçmeden aracını satmak için gelen kardeşlerimiz.

                                      Sizi dışlamıyoruz biliyoruz ki sizler yeni üyesiniz ve bu gurubun amacını hiç bilmiyorsunuz.sahibinden sitesi paralı oldu alternatif olarak burayı görüyorsunuz.

                                      Bakın;

                                      İlan sayfamız -> https://www.facebook.com/groups/ffcsatilikilan/

                                      Burada ilanlarınızı paylaşabilirsiniz. Ffc içinde kurallarımızda belirtildiği gibi satış yasaktır.kurallarımızı 1 kere de olsa okuyun

                                      Daha sonra bizleri tanıyınca guruba kaynaşıp katkıda bulunun...

                                      #ffcteam

                                      %d comments

                                       Bu hafta sonu itibariyle yogun olarak yayinlanan ON EST TOUS PARIS baslikli bir...

                                       Bu hafta sonu itibariyle yogun olarak yayinlanan ON EST TOUS PARIS baslikli bir e-posta alabilirsiniz. Bu iletide, üstünde On est tous Paris yazisi bulunan ve sizi üstünü tiklamaya cagiran bir dogum bilezigini kolunda tasiyan bebek fotografi görülüyor. Bu ileti, bilgisayarinizin denetimini uzaktan yapabilen ve bütün verilerinizle sifrelerinizi ele gecirebilen bir virüs tasimaktadir. Duyurunun kaynagi: Savunma Bakanligi siber suclar servisi. Bu iletiyi irtibat halinde oldugunuz kisilerle paylasin. Durum acildir ve Pazar gününden beri hizla yayilmaktadir. Bu bilginin teyidi bu sabah EUROPE 1 kanalindan duyurulmustur...

                                       %d comments

                                        Arkadaşlar yardiminiz gerekiyor Bi arkadasimin Focus 2001 model ghia hb araci...

                                        Arkadaşlar yardiminiz gerekiyor. Bi arkadasimin Focus 2001 model ghia hb araci var. Benzinli. Lpg yok aracta. Geçenlerde baslarina bi olay gelmis. Lambada beklerken bi anda motor stop etmis. Klima arizaya gecmis. Hiz gostergesi calismaz olmus. Ariza lambasi yanmis. Servis dahil 5 ayri yere goturmusler. klimayi yapabilmisler sadece. Aracta halen stop etme sorunu devam ediyor. Hiz gostergesi calismiyor. Ariza lambasi yaniyor. Daha once boyle bi sorunla karsilasan veya fikir verebilecek arkadaslardan yorum bekliyorum.

                                        Simdiden herkese cok tesekkurler

                                        %d comments

                                         DARBE GİRİŞİMİNDE ARAÇLARI ZARAR GÖREN VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

                                         DARBE GİRİŞİMİNDE ARAÇLARI ZARAR GÖREN VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE...

                                         TSB'den darbe girişiminde zarar gören araçlarla ilgili açıklama...

                                         Türkiye Sigorta Birliği'nden (TSB) yapılan açıklamada, "Sektörümüz 15 Temmuz'da yaşanan olaylarda araçları hasar gören kasko sigortası sahiplerinin maddi zararlarının teminat kapsamında olmamasına rağmen karşılanması yönünde gerekli özeni gösterecektir" denildi.

                                         Birlikten darbe girişimine ilişkin açıklama yapıldı.

                                         Son yaşanan elim hadiseler nedeniyle devletin ve milletin yanında olunduğu aktarılan açıklamada birliğin, devletin ve milletin yanında yer aldığı vurgulandı.

                                         Açıklamada, "Sigorta sektörü olarak geleceğimizin teminatı olan demokrasimize inancımızla ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz. Sektörümüz 15 Temmuz'da yaşanan olaylarda araçları hasar gören kasko sigortası sahiplerinin maddi zararlarının teminat kapsamında olmamasına rağmen karşılanması yönünde gerekli özeni gösterecektir" ifadelerine yer verildi.

                                         kaynak 155 haber

                                         %d comments

                                          Selam arkadaşlar bu paylaşımı uygunsuz görürseniz rahatlıkla guruptan...

                                          Selam arkadaşlar bu paylaşımı uygunsuz görürseniz rahatlıkla guruptan cikarabilirsiniz olay gecesi bende sokaktaydim 2 arkadaşım şehit oldu bir arkadaşın yaralanarak gazi oldu vatan için sokaklara çıktık hepimiz yemin etmedikmi askerligimizde millet bankamatik kuyruğuna geçmiş para çekiyor vatan elden gittiğinde ne yapacaklardı o paraları acaba evlerinde oturanlar sela okuyan hocayı dövmeye gidenler nerde yaşayacaklardır ogece birlik beraberlik için mücadele vermeyenler tamamen vatam hayinidir kanunsuz emre itaat eden sivil hakka yani anasına babasına bacısına kursunsıkan askerde vatan hayinidir

                                          %d comments

                                           Değerli gurup üyeleri

                                           Değerli gurup üyeleri.

                                           Gurubumuzda bilindiği üzere ticari amaçlı tüm ilanların paylaşılması gurup kuralları gereği yasaktır. Satılık ilanlarınızı "Ford Fan CLub Satılık İlanlar" kısmında paylaşınız.

                                           Ayrıca gurup üzerinde açılan topiklerde örneğin : şunu nerede , kim , ne kadara satıyor , yapıyor vsvs diye başlıklarınızı da yine " Ford Fan Club Satılık İlanlar " kısmında açınız ve firmaları , kişileri orada etiketleyiniz...

                                           Aksi taktirde bilgilendirilmeden başlıklarınız kaldırılacaktır.

                                           Herkese keyifli günler diliyorum.

                                           %d comments

                                            Photos from Thanh Tùng's post

                                            Hơn 15 năm tại thị trường Việt Nam, Suzuki được khách hàng tín nhiệm với các dòng xe thương mại chất lượng Nhật Bản như Super Carry truck, Super Carry Pro, Blind Van… Và Suzuki hiện đang thay đổi và sẵn sàng đón nhận thách thức khi quyết định thâm nhập vào thị trường xe du lịch Việt Nam với mẫu xe SWIFT, VITARA,ERTIGA và các dòng xe đang được khẳng định trên thị trường.

                                            Quý khách quan tâm vui lòng liên hệ:

                                            Tư vấn bán hàng:

                                            Mr Tùng : 01683 687 555

                                            CTY TNHH THƯƠNG MẠI VÂN ĐẠO

                                            Khu công nghiệp lai xá - ngã tư nhổn - đường 32 -HN

                                            %d comments

                                             Selamun aleyküm abilerim sizlere bi konuda danışmam lazım aracımız 2013 model...

                                             Selamun aleyküm abilerim sizlere bi konuda danışmam lazım aracımız 2013 model mondeo 1.6 dizel babam bu hafta 60 bin bakımına sokmuş arabayı ben yoktum şehir dışındaydım ve 60 bin bakımında periyodik bakımları haricinde 4 disk 4 balata rotiller arka salıncaklar değişmiş yani alt takımda süspansiyon haric tüm parcalar değişmiş ve fatura yetkili serviste 4500 lira cıkmış ve usta aynen şöyle demiş bu arabayla el freni cekilmiş ve yanlanmış onun için salıncaklar bükülmüş arka balatalara fazla yük bindiğü için balatalar bitmiş bitik olunca diski zorlamış ve cizmiş diskte bitmiş böyle olunca şehir dışından geldiğimde bu olanları duydum ve şok oldum tamam 2-3 kere el freni cekim yanladım ancak genelde el freni cekmeden arkasını atarak yanlardım zarar görmesin diye benim kafama takılan şu 2-3 defa el freni cekmekle arac bu kadar zarar görürmü vede el freni cekmeden arkasını attırarak balata disk bitermi ve alt takım bu kadar bitik vaziyetteyken kasislerde vede cukurlarda ses yapmazmı yani alt takımın bittiğini belli etmezmi aracta hiçbir ses konfor bozukluğu hiçbirşey yoktu lütfen yardımcı olun abilerim

                                             %d comments

                                              Merhaba arkadaslar 2008 1 4 tdci fiestam var 214bin km de İki gundur uzun...

                                              Merhaba arkadaslar 2008 1.4 tdci fiestam var 214bin km de. İki gundur uzun sure rolanti ve ilk gazlamalarda felan asiri beyaz duman atiyordu bugun ustama gosterdim tam anlayamadi ve pompaciya yonlendirdi pompaci gaza dokunur dokunmaz enjektor memelerinden damlama yaptigini ve memelerin degismesi gerektigini soyledi tahmini masrafida 1000-1100 olacagini soyledi. Yani bu kadar parayi tamire vermek ne kadar dogru ? Bu sorun bu km de normalmidir? 1600-1700 e sifir set var ise sifir almayi tercih edebilirim sizinde dusuncelerinizi merak ediyorum. Pompaci bu sekilde kullanmanin uzun sure rolantide calismadigi surece problem olmayacagini soyledi onun icin acele etmeyecegim ama sizin gorusleriniz daha onemli.

                                              %d comments

                                               Cümleten hayırlı günler arkadaşlar

                                               Cümleten hayırlı günler arkadaşlar.

                                               2006 Focus Tdci Triptonik araç var elimizde. Geçenlerde volant dişlisi değişti şanzuman geri toplandı takriben 3-4 gün sonra şanzumandan uğultu ve tıkırtı sesleri meydana geldi. Afyonkarahisar'da ustalara gösterdim. Kimisi şanzuman yağı farklı konulmuş o yüzden dedi. Kimisi sakın burada dokundurma Ankara'ya git orada baktır dedi. Sualîm şu. Ankarada otomatik vites yaptırmış olan arkadaşlarımız varmıdır. ??? Yoksa bile ustalığı sağlam birisini tavsiye edebilirmisin. İl dışundan geleceğim için irtibat telefonu lazım. Ve bu sesin kaynağı acaba sizce nedir ?

                                               %d comments

                                                Ford Motor Company Henry Ford tarafından Highland Park Michigan ABD de 16...

                                                Ford Motor Company, Henry Ford tarafından Highland Park, Michigan, ABD'de 16 Haziran 1903 tarihinde kuruldu. Şu anda merkezi Dearborn, Michigan'dadır.

                                                Michigan'da dünyada ilk otomobil üretimine adım atan, otomotiv sektörü liderlerinden Ford Motor Company, 6 kıtada, 200 pazarda araç üretip, dağıtmaktadır. Dünya genelinde yaklaşık 187.000 çalışanı vardır [1]. 2007 yılı cirosu 172,455 Milyar dolardır Ford Motor Company’nin ana ve bağlı otomotiv markaları Aston Martin, Ford, Lincoln ve Mercury’dir. Otomotivle ilgili hizmet kuruluşları Ford Motor Credit Company ve Hertz’i de kapsamaktadır. Ford Jaguar ve Land Rover'i 2008 yılında bir Hint şirketi olan Tata'ya, Volvo'yu ise 2009 yılında bir Çin şirketi olan Geely'e satmıştır.

                                                Ford oldukça yüksek sayıda üretime geçerken; endüstrinin de genel anlamda gelişmesinde büyük rol oynadı. Ford, Eli Whitney'nin düşüncelerini kullanarak değişebilir parçaları kullanıyordu. Böylelikle, arabalar daha düşük masraflarda üretilebiliyor ve yenilenebiliyordu.

                                                %d comments

                                                 Hayırlı iftarlar nurlu cumalar ufak bi hatırlatma aile kavramının ne oldugunu...

                                                 Hayırlı iftarlar nurlu cumalar ufak bi hatırlatma aile kavramının ne oldugunu bilmeyen arkadaşlarımızın kendilerinin gruptan çıkmasını dileriz aksi takdirde biz atmak zorunda kalmayalım lütfen kimse kimseye saygisizlik ve terbiyesizlik yapmasın olaki yapılırsa ben ve diger yöneticiler Alper Aksakal Gökhan Blt Hakan Kıran Cenk Altun Fahrettin Ayhan Doğan Tural arkadaslarimizla irtibat saglayabilirsiniz saygılar grubumuz ailemiz sticer şuan grubumuzun dosyalar bölümünden aksesuarci veya reklamcılardan cikarabilirsiniz veya bulusmalarda bizlerden temin edebilirsiniz hayırlı iftarlar...

                                                 FFC team yönetim...

                                                 %d comments

                                                  Merhaba Beyler

                                                  Merhaba Beyler;

                                                  Bende Fiesta 2005 1.4 araç var. Araç kaza yapmış olup 2 far değişti. Doğal olarak farlar ithal takıldı veya öyle birşey. Farın içindeki yüksekliği ayarlayan motor arıza çıkarmıştı ve cırcır ötüyordu. Babamda birgün ilgili yükseklik motorunun kablolarını kestirmiş. Farlar gündüz normal fakat akşam oldumu kısalar XL uzun gibi oluyor. Doğal olarak karşıdaki sürücüde rahatsız oluyor bu durumdan. Bunun bir çaresi var mıdır?

                                                  *Yeni orjinal far mı alsam (vistera idi sanırım)

                                                  *Farlar tamir olabilir mi

                                                  *Zaten değişecekse Xenon fara mı geçsem (Muayenede geçen cinsinden)

                                                  Herkese iyi akşamlar

                                                  %d comments

                                                   M.Erşad Haksever created a poll in Ford Fan Club (FFC).

                                                   Arkadaşlar iftar buluşmamıza gelenler. Sayı belirlemek için ankette geliyorumu işaretler ise rezervasyonda sıkıntı çekmiyeceğiz.

                                                   *tüm gelen üyelerimize ufak bir hediyemiz olacaktır ve sınırlı sayıdadır.

                                                   Lütfen Geliyorum a tıklayın rahat bir mekan ve hazır bir yemek ile karşılayalım sizleri

                                                   Kişi Sıkıntımız yok Eşiniz, arkadaşınız , kız arkadaşınız, dostlarınız ve aileniz yada akrabalarınız ile gelebilirsiniz

                                                   https://www.facebook.com/events/1784423815177163/

                                                   yukardaki linkte iftar ile ilgili tüm ayrıtılar var

                                                   26 haziran pazar günü Ci-Yerim de Yenimahalle şentepe opet yanı

                                                   %d comments

                                                    TC Fatih Dere shared a Page to the group: Ford Fan Club (FFC).

                                                    Arkadaşlar uygunsuzsa silinebilir. Sizden ricam duyarlılığınız. Lütfen az çok demeden bir yardım bekleniyor. Bunu yapacakta gücünüz yoksa en azından sayfanızda bir kez paylaşın..

                                                    13 Kasım 2015 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu iki defa kalbi durmasına rağmen yaşama tutunan, sayısız ameliyatlar ile tedavisi o günden bu güne hastanelerde sürmekte olan Çanakkale’li kardeşimiz, arkadaşımız, kentimizin ve Bozcaada'nın tanınan ve çok sevilen esnaflarından Özer AKYÜZ'ün sgk tarafından ödenen 90 seans tedavi süresi dolmuştur. Tedavisindeki ileri bir aşama için Bursa’da bulunan rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezine nakil olacak. Bu süreçte ailesi ekonomik olarak imkanlarını tüketmiş, ancak Çanakkale Valiliğinden almış olduğu yardım kampanyası izni ile umut bulmuştur. Eşi Zeynep ona MUCİZEM diyor, 3 yaşındaki oğlu Rüzgar babasını çok özlüyor.

                                                    Başlattığımız yardım kampanyamız 1yıl süre ile devam edecek . Vereceğiniz ufacık destekler sayesinde mucize sürecek, Özer kardeşimiz ve ailesi mutlu günlerine geri dönecektir…

                                                    https://m.facebook.com/%C3%96zer-Aky%C3%BCze-Yard% C4%B1m-Kampanyas%C4%B1-812848798850219/

                                                    %d comments

                                                     Herkese merhabalar

                                                     Herkese merhabalar.

                                                     Dostlarım gurubumuz adına ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bilindiği üzere gurubumuz ocak 2015 yılındı bizler tarafindan ismi , amacı vs en ince detayına kadar düşünülerek kurulmuştur. Bu kuruluş aşamasın da 3. Şahışlara ve diğer guruplara zarar vermeme , gurup isimlerini taklit etmeme gibi hususlarda da ayrıca özen gösterilmiştir. Şimdi yönetim olarak görüyoruz ki gurubumuzda yer alan veya almayan bazı arkadaşlar kendilerine gurup kurmuşlar ne yazıktır ki gurubumuzu taklit ederek gurup adımızı kullanmaktadırlar. Kendilerine yine de başarılar diliyoruz. Bizim ikinci bir gurubumuz olmadığını siz dostlarımla paylaşmak istiyorum.

                                                     %d comments

                                                      Benim anlamadığım bişi var abilerim kardeşlerim ya milletmi uyanık bizmi...

                                                      Benim anlamadığım bişi var abilerim kardeşlerim ya milletmi uyanık bizmi salagiz Afedersiniz de bu araba piyasasının fiyati ne böyle ya en kötü 2 bin 3 binliralik araba olmuş 5 6 bin acil sattım kredi borcu yüzünden kazasiz 97 mondeo full arabami 15 bine ben malim demekki 20 22 arası bin istemem lazımmış ozaman ya bune ya ortalık sahtekar kaynıyor vallahi ya kimse arabasının hakkını yazmıyor yazık vallahi yani kısaca kime itelersem iyi diye gidiyor yazık vallahi 19 bine 2 parça degisenli 200 kmde beyaz Broadway olurmu ya yuh vallahi bu millete bi akıl verin bana valla ford belki alamam ama bi araba alım uygun fiyata dedim araba almaktan sogudum

                                                      %d comments

                                                       Biraz bilgi

                                                       Biraz bilgi

                                                       ROT AYARI :

                                                       Araç üzerindeki lastiğin yön açılarının genel adıdır.Bunlar aracın üretici firmanın belirlediği olması gereken değerlere getirilerek ayarlanması işlemine ön düzen (ROT ) denir.

                                                       Ön düzen ayarının bozuk olması;

                                                       Aracın yol tutuşu azalacağından dolayı güvenli bir sürüş olmayacak,kullanıcı aracını tedirgin kullanmak zorunda kalacaktır

                                                       Aracın heran istem dışı bir hareketle antından herhangi bir yere dalma yapacakmış endişesine kapılarak direksiyon simidini daha sıkı tutarak kendini yoracak ve strese sokacaktır.

                                                       Lastiklerin yere düz basmadığından dolayı lastikler düzensiz aşınacak ve ömrü kısalacaktır.

                                                       Yere düz basmayan lastikler yolda direnç göstereceğinden dolayı yakıt fiyatıda artacaktır.Yere basma açıları tekerlek,ön bakım parçalarına dengesiz ağırlık uyguladığından dolayın ön takım parçaları aks ve aks rulmanları süs pansiyon sistemine zarar vererek kullanım sürelerini oldukça azaltır.

                                                       Eğer aracınızda direksiyon simidinde eğiklik,araçla gezme,çekme vb. gibi şikayetleriniz varsa en kısa sürede aracınızın ön düzenini kontrol ettiriniz.Bu kontrolleri en az her 10.000 km. de bir kontrol ettirmenizde fayda vardır.

                                                       %d comments

                                                        Birazda bilgi

                                                        Birazda bilgi

                                                        Jant, taşıta kılavuzluk eden ve lastikleri takmamızı sağlayan çok önemli parçalardan bir tanesidir. Ancak piyasada jantın satışını yapan bir çok yer bile bu konuda yeteri kadar bilgiye sahip değil. Örneğin bir araca lastik takılırken offset değerini dikkate almadan genelde jantı takıp çıkararak deneme yanılma usulü ile işlem yapılıyor. Bahsedeceğimiz 7 önemli ölçü bu konuda fikir verecektir.

                                                        Lastik ölçüsü seçimi ve hesaplanması

                                                        Otomobil lastikleri üzerindeki ifadeler

                                                        Aracınızın jant ölçü değerleri

                                                        Lastik aşınma tipleri

                                                        Jant Genişliği

                                                        Jantın inch ölçüsünden genişliğidir. Jant flanşlarının iç kısmından ölçülür. Genelde otomobil jantları için 5 inch ölçüsünden başlar çok özel araçlarda kullanılan 15 inch ölçüsüne kadar çıkabilir.

                                                        Jant çapı fabrikanın verdiği ölçülerden daha büyük seçilirse iç kısma yaklaşma ve dışarıya doğru taşma gerçekleşir. Bu da süspansiyon, amortisör ve çamurluğa sürtmeye neden olabilir.

                                                        Jant genişliği jantın dış kısımlarındaki flanşların içerisinden ölçülür.

                                                        Jant Çapı

                                                        Jantın inch ölçüsünden çapıdır. Jant flanşlarının alt kısmından ölçülür. Genelde otomobil jantları için 13 inch ölçüsünden başlar çok özel araçlarda kullanılan 30 inch ölçüsüne kadar çıkabilir. Jant genişliği ile beraber jantın iç kısmında belirtilir. 1 inch: 2.54 cm : 15 inch : 15 x 2.54 = 38.1cm

                                                        Jant çapı fabrikanın verdiği ölçülerden daha büyük seçilirse süspansiyon, amortisör ve çamurluğa sürtme gerçekleşebilir.

                                                        15 inch jant

                                                        Flanş Tipi

                                                        Lastiğin yanak kısımlarının janta değen kısımlarının (topuklar) oturduğu yerlerdir. Amacı lastiğin janta tam olarak oturmasını sağlamaktır. Üreticiye göre flanş tipi değişebilir ve J, JJ, JK, K, L, B, P,D ve H harfleri ile jantın iç kısmında belirtilir.

                                                        Örnek: H harfi "Hump" yani kambur yada tümsek anlamında kullanılır. H jantın tek tarafında, H2 2 tarafında da kambur olduğunu gösterir.

                                                        Jant flanşları lastiği jant üzerinde tutar, lastik topukları flanşlara oturur

                                                        Bu tip flanşlar genelde run flat yani patlamayan lastiklerde kullanılır (Ör:BMW)

                                                        %d comments

                                                         Tüm Fan klübümüzün üyelerinin huzuru için geçerli gurup kurallarımız. The Rules

                                                         Tüm Fan klübümüzün üyelerinin huzuru için geçerli gurup kurallarımız... The Rules

                                                         Hız içerikli kadraj görsellerinin paylaşımı ve hız a teşvik edici görseller veya paylaşımlar

                                                         Şiddet içerikli paylaşımlar

                                                         Ticaret ve ilan içerikli paylaşımlar

                                                         Cinsel içerikli paylaşımlar

                                                         Alkol içerikli paylaşımlar

                                                         Siyaset içerikli paylaşımlar

                                                         Bir din ve dili, ırkı hedef alan paylaşımlar

                                                         Üyeleri Tahrik veya tehdit edici paylaşımlar

                                                         Yöneticilerimiz tarafından sizlere bilgilendirilmeden silinecektir. bilgilerinize.hepimiz için daha nezih ve güvenli bir fan klüp olması dileği ile saygılar dileriz.

                                                         Ticari amaçlı ilanlarınız için

                                                         https://www.facebook.com/groups/ffcsatilikilan

                                                         reklam vermek için adminlere başvurabilirsiniz.

                                                         ADMIN

                                                         Speedometer with high speed shares

                                                         violent shares

                                                         sales

                                                         sexualyt shares

                                                         Alcohol shares

                                                         political shares

                                                         Religion, language or national offensive shares

                                                         agression and intimidation users shares

                                                         will be delete automaticly by admin

                                                         For sale item and vehicles please join

                                                         https://www.facebook.com/groups/ffcsatilikilan

                                                         For giving adv. to group please contact with admins

                                                         peacefull fan club for all of us.

                                                         FFC ADMIN

                                                         %d comments

                                                          Photos from Şeref Coşkan's post

                                                          Merhaba arkadaslar suan Daglıca'da biraz gec kaldigim :) askerlik gorevimi yapmaktayim uzun zamandir gruptayim gonderileri takip ediyorum ama sivilde is yogunlugu sebebiyle suanda askerlik hizmetim gerekcesiyle fazla aktif olamiyorum İstanbul'da yasiyorum aracim suan Aydin'da kardesim kullaniyor..Ben dondukten sonra bazi degisiklikler yapmayi dusunuyorum basta üye kaydı tabiki :) sonrasinda RS on arka tampon jant ve egzos bunlarin basinda geliyor..Bu konuda degerli fikirlerinizi almak isterim..

                                                          Sizce neyi nasil yapsam? ve bana ortalama ne fiyatlara gelir?

                                                          %d comments

                                                           Sevgili ralli sever ffc üyelerimiz

                                                           Sevgili ralli sever ffc üyelerimiz

                                                           Türkiye'nin ralli̇ sporu tarihine ışık tutan "Retro Rally" sergisi Koç Holding'in merhum Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç'un anısına Rahmi̇ M.Koç Müzesi̇'nde zi̇yarete açıldı.

                                                           Koç'un gençlik yıllarında ilgilendiği ralli sporunun Türkiye'deki tarihini 18 pilotun 25 aracını sergileyerek anlatan sergi, 01 Haziran–30 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

                                                           Türkiye'de 1960'lı yılların sonundan itibaren bilinmeye başlanan ralli sporunun aradan geçen yarım asırlık dönemde çıkarttığı şampiyonların ve onlara ait araçların tanıtıldığı sergi, bu sporun Türkiye'de tanınmasına büyük emek harcayan Mustafa V. Koç'a ithaf edildi.

                                                           İlk planlaması ve hazırlık çalışmaları Koç'un sağlığında başlayan ve vefatının ardından tamamlanan Retro Rally Sergisi'nde Renç Koçibey'den Serdar Bostancı'ya, Nejat Avcı'dan Cem Hakko'ya, Ali Karacan'dan Volkan Işık'a, İskender Atakan'dan Serkan Yazıcı'ya bu spora gönül veren 18 pilotun model yılları 1968-2006 arasında değişen 25 farklı otomobili yer alıyor.

                                                           Opet, Ford, Fiat, Opel, Pirelli, Allianz, LG, Norm Cıvata, Beyçelik Gestamp, Martur, Power Grup ve Number 1'in de destekçileri arasında yer aldığı sergide Koç'un 1991 Rallikros Şampiyonası'nda birincilik kazandığı Ford Sierra model araç da ziyaretçileri karşılayacak.

                                                           Türk ralli tarihine ışık tutan geçmiş dönem yarış afişleri, zaman karneleri, yol notlarının yanı sıra pilotların şampiyonluk kupaları, tulumları, kaskları, yarış ayakkabıları, yarış eldivenlerinin de görülebileceği sergide, araç sahibi ünlü pilotların birebir maket fotoğrafları da olacak. Sergi süresince ziyaretçilere interaktif bir ortam sağlayabilmek amacıyla bir ralli simülatörü de hazır bulunacak.

                                                           #FFCTEAM

                                                           #fordfanclub

                                                           #ffc

                                                           %d comments

                                                            Emre Yılmaz shared a link to the group: Ford Fan Club (FFC).

                                                            Uzaktan kumandası ve sis farı olmayan 2005 model Fiat Palio araca Automod Teknoloji ürünü "Far Sensörü ve Follow Me" uygulaması...

                                                            Sahibinden sitesi GET ilan üzerinden kredi kartı ile satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.. > https://goo.gl/Nc0XEZ

                                                            Nakit alımlarda indirim vardır. Tüm ürünlerimiz iki yıl garantilidir ve ömürlük kalitede üretilmiştir. Tüm marka model sahip araç sahipleri sorunsuz şekilde gönül rahatlığıyla takıp kullanabilirler. Türk malı tasarım ve yazılıma sahip ürünlerimiz hakkındaki her türlü sorunuz için sayfamız üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

                                                            %d comments

                                                             M.Erşad Haksever updated the description of the group Ford Fan Club (FFC).

                                                             ★☆★★☆★★☆★★☆★★☆★★☆

                                                             Her zaman daha iyisi icin birlikteyiz...

                                                             Alttaki linke tıklayarak bu guruba üye olun ve üye ekleyin

                                                             https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

                                                             https://twitter.com/fordfanclubffc

                                                             http://instagram.com/fordfanclubffc/

                                                             www.youtube.com/channel/UCiVMK7zUdKklmqUTF-yD0x Q

                                                             ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ Eklemeye Devam Edin ✩ ✩ ✩ ✩

                                                             bu büyük Fan klübünün üyesi olmaktan gurur duyun!

                                                             STICKER TALEBİ İÇİN -> https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                                                             Greedy for the most greatest !

                                                             ADD all your Friends as soon as possible and Break All World Record & Make Largest Car fan group Group in the World.

                                                             Proud to Be a Part of this Largest Group.

                                                             Just Add all your friends, Share Important messages, Chat, Funny Fight with Friends and Etc.. Its Learn and Fun Group.. Spam Free.. Lets be a Part of this big family and Beat all...

                                                             click this link to add fast.u can see add member icon in right top of your screen

                                                             For sticker

                                                             https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                                                             https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

                                                             ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ PLZ KEEP ADDING ✩ ✩ ✩ ✩

                                                             ____________________________________ _

                                                             2015© All Rights Reserved.

                                                             ▐▌▌│▌▌▌│▌▌│▌▌▌▌▐│▌▌

                                                             ✔ Verified Group Official

                                                             © Group Original & Official

                                                             Group no.429411567241248

                                                             ✍ Created on 30th january, 2015

                                                             %d comments

                                                              Photos from Alper Bayır's post

                                                              Değerli FFC üyeleri ve yöneticileri size birkaç tane sorum var...

                                                              1- Resimdeki aracın stoplarına ne yapmışlar da kırmızı olmuş? Orjinal haline döner mi?

                                                              2- Farlar neden bu kadar siyah? Orjinal Haline döner mi?

                                                              3- 22.000 hasar kaydı olan bu kayıttan dolayı agır hasarlı olan araç alınır mı? Sahibi 4 yıldır böyle kullanıyormuş. 2011 model 79.000 de anahtarsız çalıştırma var. Kaput ve arka sağ çamurluk değişmiş. Ön çamurluklar boyalı. Airbaglerin ve şaselerin durumunu bilmiyorum. Eger onlarda bi problem yoksa böyle bir araba uzun süre binmek için alınır mı? Ne kadar vermeliyim?

                                                              %d comments

                                                               gunaydınnnnn kımler nerde ne yapıyor bır gorelım

                                                               gunaydınnnnn kımler nerde ne yapıyor bır gorelım ??? :)

                                                               TC Aydın Ünal Yasin Özer Muharrem Devrim Acer Gökhan Blt Alper Aksakal Emrah Dönmez Hasan Yılmaz Hakan Kıran Abdullah Göresim Eray Cetinkaya M.Erşad Haksever Hasan Orhan Çakmak Selim Köprücü Cenk Altun Anıl Demir Muzaffer Berna Meral Fırat Bedir Ali Aygör Cihan Akyüz Sercan Demir Orhan Aldemir Kadir Taşkın Burak Kılıç Burak Çelik Bugra Sovukpınar Ercan Köse Murat Gemalmazoğlu Murat Mercan Hasan Özdemir Onur Songür Sezer Akoğlu Erkan Akın Fatih Usalan Irfan Kurt Fatih KoyuTürk Hayrettin Çakmak Koçkar Kola Recep A Çıtak Aziz Çetin unuttugum tanımadıgım dıger arkadaslar :) TUM FFC

                                                               %d comments

                                                                Photos from Thanh Tùng's post

                                                                Ford Ecosport Xe nhỏ thông minh gầm cao máy thoáng dành cho đô thị

                                                                với nhiều tiện tích như cảm biến lùi,

                                                                chìa khóa thông minh, ghế da,

                                                                nút bấm khởi động,

                                                                7 túi khí trong cabin

                                                                và tất nhiên thể thiếu SYNC sử dụng điều khiển giọng nói để “ra lệnh” cho hệ thống audio, thực hiện cuộc gọi…Có xe giao ngay, đủ màu sắc

                                                                Hỗ trợ trả góp lên đến 80% giá trị xe

                                                                Hỗ trợ Thủ tục đăng ký đăng kiểm

                                                                Khuyến mãi hấp dẫn: Dán kính, lót sàn,

                                                                Quý khách vui lòng liên hệ trực tiếp để có giá tốt nhất!

                                                                Liên hệ :

                                                                Tư vấn bán hàng

                                                                Mr Tùng : 0919 13 16 12

                                                                www:fordhanoi3s.com

                                                                %d comments

                                                                 Photos from Bds Proland's post

                                                                 bán xe củ MERCEDES E250 tháng 06/2014.

                                                                 Màu bạc, nội thất đen. Xe 01 chủ, đẹp như mới.

                                                                 - ODO 14.xxx km.

                                                                 - còn Bảo hành chính hãng 1,5 năm.

                                                                 - Bảo hiểm vật chất toàn diện (có liên kết với Mercedes; bảo hiểm mất cắp, thuỷ kích...): còn 1,5 năm.

                                                                 - 04 Camera 360 Omnivue (plug and play).

                                                                 - 02 Camera hành trình Blackvue wifi trước, sau (kiểm soát qua smart phone, ipad).

                                                                 - Bảo dưỡng chính hãng.

                                                                 - Chăm sóc thường xyên định kỳ tại SONAX SERVICE ĐIện Biên Phủ

                                                                 giá : 1tỷ 900

                                                                 ai mua liên hệ sdt: 096.7777.103 hoặc 099.4000.126 mr: vấn

                                                                 %d comments

                                                                  Thanh Tùng shared a link to the group: Ford Fan Club (FFC).

                                                                  Mẫu xe bán tải Ranger của Ford vẫn đạt doanh số ổn định và vượt trội so với các đối thủ cùng nhập khẩu từ Thái Lan như Mazda với BT-50, Toyota Hilux... Với gần 1.200 xe bán ra trong tháng 2 vừa qua, riêng mẫu xe này đã chiếm tới 61,8% thị phần của phân khúc này.

                                                                  Quý khách vui lòng liên hệ trực tiếp để có giá tốt nhất!

                                                                  Liên hệ :

                                                                  Tư vấn bán hàng

                                                                  Mr Tùng : 0919 13 16 12

                                                                  http://fordhanoi3s.com/danh-muc/ford-ranger/

                                                                  http://dantri.com.vn/o-to-xe-may/phan-khuc-xe-ban- tai-thang-3-2016-ford-ranger-van-la-so-1-201604090 85548277.htm

                                                                  %d comments

                                                                   Sabah sabah gulelim gunumuz guzel olsun

                                                                   Sabah sabah gulelim gunumuz guzel olsun

                                                                   Kadının biri, 46 yaşındayken kalp krizi geçiriyor ve

                                                                   hastaneye kaldırılıyor

                                                                   Ameliyat masasındayken, ölüme yakın rüyasında

                                                                   azraili görüyor ve soruyor:

                                                                   'Benim saatim geldimi?'

                                                                   Azrail cevap veriyor:

                                                                   'Hayır, senin daha 43 sene, 2 ay ve 8 günün var'

                                                                   Narkozdan uyandığında, estetik yaptırmaya karar

                                                                   veriyor.

                                                                   Yüzünü gerdiriyor, dudaklarını doldurtturuyor ve

                                                                   Göğüslerini düzelttiriyor kısacası: 'Yeniden doğmuş

                                                                   gibi'

                                                                   Daha uzun bir süre yaşayacağını bildiği için şimdi,

                                                                   o kadar ameliyatın değdiğini düşünüyor. Son

                                                                   ameliyattan sonra, hastaneden tamamen yeni bir

                                                                   insan gibi çıkıyor tam karşıdan karşıya geçiyorken

                                                                   ambulans çarpıyor ve ölüyor...

                                                                   Azrail'e soruyor: '40 seneden daha fazla

                                                                   yaşayacağımı söylemiştin

                                                                   Neden o zaman bana o ambulansın carpmasini

                                                                   engellemedin?

                                                                   Azrail cevap veriyor:

                                                                   'Kız, allah canını almasın ben seni tanıyamadım :D

                                                                   %d comments

                                                                    Oncelikle Hayirli Geceler Abilerim Kardeslerim bu gun aksam 2015 model Tourneo...

                                                                    Oncelikle Hayirli Geceler Abilerim Kardeslerim bu gun aksam 2015 model Tourneo Connet lerle alakali bi ilan paylastim tavsiye edermisin diye sordum ama gonderim kalditilmis galiba ulasilamiyo diyor eger sayet kaldirildiysa sebebi nedir ogrenebilirmiyim Cunki o model arac almayı dusunuyorduk malum burasi bi ford clubu arkadaslik dostluk klubu nasil olsa bu grubumuzda kullanan abilerim vardir dedim ve tavsiye edip etmiceklerini sormak istedim ilani da rast gele secmistim ama ilandaki aracta hosum gitti almayi planliyorduk sormak istedim cevaplar gelmis ama goremedim Kaldirilmis Sanirim kaldirilma nedenini ogrenebilirmiyim İyi Geceler Saygilarimla ...Bi Hatam Kusurum Varsa Affola ..

                                                                    %d comments

                                                                     John Pham shared a link to the group: Ford Fan Club (FFC).

                                                                     Hello guys

                                                                     I have spent some time making guides on tips and tricks of how to detail cars, the easy and cut-to-the-chase way. Hopefully, it helps many of you out there to keep your car clean like you want it to be!

                                                                     If you are looking to improve your car's appearance or have a clean car for sale, these tips/guides might be for you!

                                                                     Topics covered:

                                                                     - HOW TO WASH A CAR (without scratching it!)

                                                                     - HOW TO USE A CLAY BAR

                                                                     - HOW TO POLISH A CAR

                                                                     - HOW TO APPLY WAX/SEALANT

                                                                     and more to come in the future!

                                                                     Let me know if you have any tips or feedback for me. I would appreciate your inputs!

                                                                     %d comments

                                                                      Selamun Aleykum

                                                                      Selamun Aleykum,

                                                                      Birkaç konuda yardımınız gerekiyor. Öncelikle aracımda sebebini bilemediğim bir ağırlık söz konusu. Birkaç kişiye gösterdim anlamadılar. Ama ben özellikle başka araç kullandığımda çok net fark ediyorum. (Aynı model başka fiesta kullandım)

                                                                      Araç hantal kalıyor, geç süratleniyor.

                                                                      Bir arkadaşım Debriyaj balatasından dolayı olabileceğini söylüyor.

                                                                      Yukarıda kavrıyorsa bunun etkili olacağını söyledi.

                                                                      Kafama da yatmadı değil. Çünkü değişmesi gerekiyor.

                                                                      Sebep bu olabilir mi ?

                                                                      Diğer sorum ise, Baskı balata komple ne kadara değişir ortalama.

                                                                      (Fren - Debriyaj)

                                                                      2005 Fiesta.

                                                                      Hayırlı Cuma'lar olsun..

                                                                      %d comments

                                                                       Ashu M. G. Solo shared a Page to the group: Ford Fan Club (FFC).

                                                                       Stop spending thousands of dollars more than you should on brand new vehicles. Donald Trump has mastered the art of business deals. I've mastered the art of vehicle purchase deals. I can save you thousands of dollars on a brand new vehicle anywhere in the U.S. or Canada. I can usually get the brand new vehicle you want at almost dealer cost.

                                                                       My fee is 25% of whatever I save you over the best offer you've received, so you save money, not lose money. I only negotiate for clients on brand new vehicles, so I can negotiate the price with vehicle dealers over the phone and by email.

                                                                       Contact me at solo@mavericktechnologies.us or send me a private Facebook message with the exact specifications of the brand new vehicle you want, the best price offer you've received, and how far you're willing to travel to get a better deal.

                                                                       https://www.facebook.com/Solo-Vehicle-Price-Negoti ation-1100963636588939/?fref=ts

                                                                       %d comments

                                                                        Arkadaşlar son günlerde sıkça karşılaştığımız konu olan TRAFİK SİGORTALARINA...

                                                                        Arkadaşlar son günlerde sıkça karşılaştığımız konu olan " TRAFİK SİGORTALARINA DÜZENLEME GETİRİLECEK " haberlerine inanmayın lütfen. O anda sigortacınızın yanında delikanlılık yapıp " YAPTIRMIYORUM " deyip çekip gidiyorsunuz. Açıkcası çok da umrumuzda olmuyor çünkü sorumluluk o andan itibaren bizde değil sizde oluyor. Gecenin 3'ünde kaza yapıp " ABİ BEN NE YAPACAĞIM " diye sorulduğunda da düzenlemeyi bekle diyoruz. Açıkcası Trafik Sigortası yaptırmadığınız taktirde yanlış anlamayın aracınıza uçak düşse suçlu siz olursunuz. Ama yine de siz bilirsiniz. Geçen gece saat 3 de arayan müşterimiz 1250 tl trafik sigortasını yaptırmamak için direndi ve 1 hafta sonra kaza haberini verdi bizlere. 1250 tl den kaçan müşterimiz 25.000 TL ye yakın para ödedi. Ufak bir hatırlatmada bulunmak gerekirse trafik sigortasına hiçbir türlü düzenleme getirilmeyecek. Karar sizin.

                                                                        %d comments

                                                                         Değerli Ford Fan Club üyeleri açılan topiclerde yaptığınmız yorumlara lütfen...

                                                                         Değerli Ford Fan Club üyeleri açılan topiclerde yaptığınmız yorumlara lütfen dikkat edelim. Buraya yazılan yorumları herkes okuyor kimse küfür,tehdit içerikli kötü yorumlar okumak zorunda değiller. Karşıt görüşler, fikir ayrılıkları mutlaka olacaktır. Kimse aynı şeyi düşünmek zorunda değildir. Ama herkes birbirine saygılı olmak zorundadır. Burası alkol içerikli, hız içerikli, şiddet içerikli, siyaset içerikli paylaşımları sergileyeceğiniz bir platform değildir. İnsanlar buraya biraz olsun kafasını dağıtmak, sevdikleri tutkunu olduğu araçları hakkında bazen bilgi almak bazen bilgi vermek için paylaşımlarda bulunuyorlar. Bu kurallar herkes için geçerlidir. Özellikle tehdit eden küfür eden arkadaşlar uyarılmadan gruptan çıkartılacaktır. Lütfen herkes kurallara uyup saygınlığını yitirmesin.

                                                                         Herkese iyi akşamlar dilerim...

                                                                         #FFCTEAM

                                                                         %d comments

                                                                          Photos from Thanh Tùng's post

                                                                          Với sản lượng bán hàng ngày càng tăng, mẫu xe Ford Ranger đang tiếp tục thống trị phân khúc ôtô bán tải tại thị trường Việt Nam.

                                                                          Thống kê của Hiệp hội các Nhà sản xuất ôtô Việt Nam (VAMA) cho biết, đã có 1.040 chiếc Ranger được bán ra thị trường trong 4 tháng đầu năm nay, tăng đến 176% so với cùng kỳ năm ngoái. Đây là mức sản lượng bán hàng kỷ lục của Ranger tại thị trường Việt Nam. Riêng trong tháng 3, sản lượng bán hàng của Ranger cũng đạt 351 chiếc, tăng đến 258%.

                                                                          Có thể thấy rằng, Ranger đang ngày càng bỏ xa các đối thủ tại thị trường Việt Nam. Thậm chí, mẫu xe Mitsubishi Triton từng làm mưa làm gió trên thị trường đã bị tụt quá sâu với sản lượng chỉ bằng 1/5 so với Ranger. Hay như Toyota Hilux và Mazda BT50 hiện là 2 mẫu xe khá ăn khách cũng chỉ đạt sản lượng bằng một nửa đối thủ.

                                                                          Theo đánh giá của nhiều người tiêu dùng, sở dĩ Ranger đang ngày càng vượt xa trong phân khúc là bởi mẫu xe này đã có thiết kế mới và đặc biệt là sở hữu hàng loạt tính năng, công nghệ mà các mẫu xe khác không có.

                                                                          Chính nhờ Ranger cùng vai trò “độc tôn” của mẫu xe thương mại Transit (1.089 chiếc) do các đối thủ rút khỏi thị trường đã giúp Ford lần đầu tiên chiếm 9,8% thị phần do các thành viên VAMA chi phối. Tính tổng tất cả các mẫu xe hiện nay, Ford đạt mức sản lượng bán hàng 939 chiếc trong tháng 4/2014, tăng 37% so với cùng kỳ năm ngoái.

                                                                          Quý khách vui lòng liên hệ trực tiếp để có giá tốt nhất!

                                                                          Liên hệ:

                                                                          Tư vấn bán hàng:

                                                                          Mr Tùng : 0919 13 16 12

                                                                          www:fordhanoi3s.com

                                                                          %d comments

                                                                           Selamun aleyküm arkadaşlar ford focus 2001 otomatik aracımın motor yagını...

                                                                           Selamun aleyküm arkadaşlar ford focus 2001 otomatik aracımın motor yagını degiştirttim sonra baktım yag yoktu sonra gittim ekledler focus 1 de kronik dediler ama yag yeterince vardı şuan 6000.6500 km oluyo araçta yag bayagı azaldı neden yapar motor yag ekleyip devammı etsem yoksa servise götürdüm üst kapagın orda çook çook az bir yag gördü motor üst silindir kapak contası dedi ama başka motorcu ondan degil iyice saglam araştırmam lazım öle dedi sizce ne yapmnalıyım üst silindir kapak con tasıysa maaliyeti ne olur .

                                                                           %d comments

                                                                            Tüm Fan klübümüzün üyelerinin huzuru için geçerli gurup kurallarımız. The Rules

                                                                            Tüm Fan klübümüzün üyelerinin huzuru için geçerli gurup kurallarımız... The Rules

                                                                            -------------------------------------- --------------------------

                                                                            Hız içerikli kadraj görsellerinin paylaşımı ve hız a teşvik edici görseller veya paylaşımlar

                                                                            Şiddet içerikli paylaşımlar

                                                                            Yayınlanan ilanlar

                                                                            Cinsel içerikli paylaşımlar

                                                                            Alkol içerikli paylaşımlar

                                                                            Siyaset içerikli paylaşımlar

                                                                            Bir din ve dili, ırkı hedef alan paylaşımlar

                                                                            Üyeleri Tahrik veya tehdit edici paylaşımlar

                                                                            Yöneticilerimiz tarafından sizlere bilgilendirilmeden silinecektir. bilgilerinize.hepimiz için daha nezih ve güvenli bir fan klüp olması dileği ile saygılar dileriz.

                                                                            Sponsor Ford Tur-Mak Şaşmaz/ ANKARA

                                                                            ADMIN

                                                                            Speedometer with high speed shares

                                                                            violent shares

                                                                            sales

                                                                            sexualyt shares

                                                                            Alcohol shares

                                                                            political shares

                                                                            Religion, language or national offensive shares

                                                                            agression and intimidation shares about users

                                                                            will be delete automaticly by admin

                                                                            peacefull fan club for all of us.

                                                                            Sponsored By Tur-mak Ford Şaşmaz / ANKARA

                                                                            FFC ADMIN

                                                                            %d comments

                                                                             Merhaba değerli FFC üyeleri dizlerle bi düşüncemi açıklamak istiyorum

                                                                             Merhaba değerli #FFC üyeleri dizlerle bi düşüncemi açıklamak istiyorum

                                                                             Bu zamana kadar ford fan club de sayısını hatırlayamadığmız kadar stcker basıldı bu ların bedelide yõneticiler tarafından õdendi

                                                                             Ben demdk istiyorumki yaptığımız toplantı ve buluşmalarda bi yardım kutusu ufak bi kumbara yapalım herkez gönlünden ne koparsa atsın içine ha kimse atmak zorunda deil tabi bu toplanan parayla ilerde stcker veya ufak aksesuar lar yaptıra biliriz.

                                                                             Sizindd düşüncelerinizi bdkliyorum

                                                                             Hasan Yılmaz Yasin Özer Sercan Demir Ferhat Tural Alper Aksakal Yunus Emre Deniz BeRat YıLdırım Cenk Altun ve aklıma gelmeyen diyer değerli üyeler

                                                                             %d comments

                                                                              Photos from Yasin Özer's post

                                                                              Böyle güzel bi etkinlik böyle güzel insanlar hava soguk ama yürekler sicak öncelikle Murat Aslan abime bizi en iyi sekilde misafir ettigi için sonsuz teşekkürlerimi sunarim abim allah razı olsun Ahmet Aslan kardeşim bastacisin ve diger tüm polatlidan konyadan eskisehirden gelen tüm tanıştımız bizi krallar gibi karşılayıp misafir eden herkese candan teşekkürlerimi sunarım gelenlerede gelmeyenlerede teşekkür ederim degerli connect Polatlı team ve bizim tayfa Ferhat Tural Hasan Yılmaz Sercan Demir Ahmet Bakir sizlerede ayaklariniza saglik süper günün süper adamları herkesi cok selamlar güzel Günümüzden güzel kareler...;)

                                                                              %d comments

                                                                               ÖNEMLİ DUYURU

                                                                               ÖNEMLİ DUYURU

                                                                               Cumhurbaşkanlığı muhabiri yazdı az önce

                                                                               uyarı için !! Türkiye genelinde 5 bombalı araç var bulunamıyorlar önümüzdeki 4 gün kritik saldırılar olabilir. lütfen ailelere haber verin. toplu taşıma araçları metro ve otobüsler ilk tehlike. mümkünse bi süre maksimum dikkatli olalım. ( bu arada ilk kez böyle bir bilgilendirme yaptı) biz de yakın çevremizi uyaralım diye...

                                                                               Suriye - Türkiye arasında IŞİD ile çıkan çatışmadan sonra IŞİD Türkiye içindeki; İstanbul, Ankara, Konya, Adana, Gaziantep, İzmir ve Kilis'de canlı bomba olduğunu bildirdi.

                                                                               Lütfen rehberimizdeki, çevremizdeki her kişiye duyuralım. Kopyala yapıştır uzun sürmez. Belki de bir can kurtarırsınız...

                                                                               %d comments

                                                                                Millet Mazda nın yeni modelleri donanım seviyeleri kullanılan parça kaliteleri...

                                                                                Millet Mazda'nın yeni modelleri donanım seviyeleri kullanılan parça kaliteleri ve japon olması nedeniyle bence Türkiye'de hiç bir zaman tutulmayacak belki ama dünya da olağanüstü bir ilgi göreceğe benziyor Türkiye'de değil başka bir ülkede yaşasaydım hiç düşünmeden koşa koşa gider alırdım tabi fiyatları Türkiye'de ki gibi değilse diğer ülkelerde... ki sanırım fiyatına da bakmaz yine de alırdım :) hele o infinity fx35 e benzeyen arka tasarımları varya beni bitirdi yeni mazda 6 d segmentini yakıp yıkacak belli ki muhteşem bir tasarım éééé ne de olsa FORD ORTAĞI ne yaparsa güzel yapar hiçbir japon markası bu kadar etkilememişti beni KARDEŞ VE ORTAK MARKAMIZ MAZDA YI DESTEKLİYORUZ MİLLET ;)

                                                                                %d comments

                                                                                 EY TÜRK GENÇLİĞİ UYAN ARTIK BE UYAN YA DA DEVAM D BMW 3 16 3 SİLİNDİR 136...

                                                                                 EY TÜRK GENÇLİĞİ UYAN ARTIK BE UYAN YA DA ........... DEVAM =D !!!BMW 3.16/3 SİLİNDİR 136 BEYGİR ARAÇ HAM FİYATI 25500 EURO=76500 TL ÖTV+KDV İLE 44000 EURO=136000 TL SONRASI MI SONRASI FOTO DA TÜM DONANIM VE PAKETLER SEÇİLDİĞİNDE BU FİYAT 80000 EURO+%45 ÖTV+%18 KDV = 244000 TL ÖNCE M.JOY PAKETİ SEÇMEK ZORUNDASINIZ PAKET 7000 EURO PEKİ PAKETTE NE VAR?İŞE YARAYACAK HİÇ BİR ŞEY!!!O ZAMAN NEDEN ALMAK ZORUNDASIN ÇÜNKÜ DONANIM EKLETTİREBİLMEK İÇİN ÖNCE 7 BİN EURO VERİP BU PAKETİ ALMAN LAZIM SONRA DA SEÇTİĞİN DONANIMLARIN PARASINI AYRI AYRI VERİRSİN!....BU İSİME VE GÖSTERİŞE MERAKLILIĞI BİR BIRAKIN ÖNEMLİ OLAN BOYU DEĞİL İŞLEVİ 100000 TL LİK ARABAYA 250000 TL VERİNCE ARABA DAHA İYİ OLMUYOR SİZ DAHA FAZLA ........ OLUYORSUNUZ ;)

                                                                                 %d comments

                                                                                  Temizlik arabasi bile benle ugrasilmiycani anladi yanimdan gecip devam etti...

                                                                                  Temizlik arabasi bile benle ugrasilmiycani anladi yanimdan gecip devam etti temizligine :DDD

                                                                                  iyi aksamlar herkeseee bi yoklama alalim

                                                                                  Alper AksakalAli AygörAbdullah GöresimYasin ÖzerCenk AltunEmrah DönmezSelim KöprücüGökhan BltMuharrem Devrim AcerMuzaffer MeralM.Erşad HakseverIrfan KurtBurak KılıçSercan DemirHakan KıranHasan YılmazHasan Orhan ÇakmakSermet VuralTC Aydın ÜnalRecep A ÇıtakAziz ÇetinOrhan AldemirCihan AkyüzEray CetinkayaErkan AkınFırat BedirHasan ÖzdemirOnur SongürUsalan FatihAnıl DemirEmre GüneşYaşarcan BalkiyeKadir KantaroğluMurat Mercan ve diger unuttugum arkadaslar kusura bakmasin telefondan yapiyorum :)

                                                                                  %d comments

                                                                                   Evet belki alakasız kalacak ama bilgi amaçlı paylaşıyorum. Bazı forumlarda

                                                                                   Evet belki alakasız kalacak ama bilgi amaçlı paylaşıyorum.Bazı forumlarda

                                                                                   Skoda hakkında yanlış bilgiler, karalamalar, kötülemeler okudum.

                                                                                   Skoda: Dünyanın en eski 4 otomobil üreticisinden biri imiş..1895 de bisiklet üretimi ile başlayan serüven at arabalarından bozma motorlu araç üretimi ile devam etmiş 1.Dünya Savaşı sonrası 1934 te üretilen 6 silindir 8 kişilik 100 beygir civarı (yani neredeyse 1 asır önce) Suberb'in fotosunu paylaşmak istedim ve öğrendim bilgileri aktarmak istedim siz değerli aileme yanlış bilgi kirliliğinin önüne geçelim araba konusunda bilen bilmeyen herkesin atıp tutması çok sinir bozucu bence ;)

                                                                                   %d comments

                                                                                    Abilerim aracı 0 cıkarttık 50 000 de bakıma verdik aracı dedilerki direksiyon...

                                                                                    Abilerim aracı 0 cıkarttık 50.000 de bakıma verdik aracı dedilerki direksiyon kutusunudaki bir keçe yağ kaçırıyor aracınız garanti kapsamında olduğu için 1 lira masraf olmadan direksiyon kutusunu değiştirelim mi dediler olur dedik direksiyon kutusu değişti üstünden 2 ay gecti tıkır tıkır ses olusmaya başladı direksiyonda tekrar götürdük bir vidası gevşemiş dediler hallettik olmaz dediler.üstünden 15.000km geçti aynı sorunu tekrarladı servis garanti vermiyor doldu diye 3,700 lira masraf cıktı yapabileceklerimiz nelerdir ? ARAC 2012 C-max

                                                                                    %d comments

                                                                                     Arkadaşlar Selamün Aleyküm hayırlı cumalar Trafik sigorta fiyatlarından geçen...

                                                                                     Arkadaşlar Selamün Aleyküm hayırlı cumalar. Trafik sigorta fiyatlarından geçen günlerde bizde rahatsız olduğumuzu açıkladık. Bizde hazine müsteşarlığına ve şirketlere bu rahatsızlığı ilettik. Çünkü önce ki fiyatlarda benim kâr oranım %17 ydi son zamlarda bazı şirketler %9.7 ye düşürdü. Şirketlerin bize yaptığı açıklama Türkiye'de yıllık %10 enflasyon var ve biz bu %10 enflasyonu yıllardır uygulamıyoruz. Eğer yıllık %10 enflasyon uygulansaydı fiyatlar şimdikinden daha yüksek olurdu dediler. Onu da geçtik son 1.5-2 senede araba fiyatları 1.5-2 kat arttı haliyle parça fiyatları da arttı ancak insanlar arabaya veya parça fiyatlarına bir şey söylemiyorlar trafik sigortasına karşı isyan ediyorlar diyorlar. Biz ona rağmen fiyatları düşürmelerini talep ettik ve şu çözüm paketi üzerinde çalıştıklarını söylediler. Şu anda kaza başı 31 bin TL araç başına ödeniyor ve kişi başı ölümlerde 310 bin TL ödeniyor. Araç başı 12 bin TL ye düşecek kişi başı ölümler 100 TL ye düşecek ve 5 kişiyi değil 3 kişiyi kapsayacak. Manevi tazminatlar ödenmeyecek. Eğer size çarpan aracın trafik sigortası yoksa kendi sigortanıza başvurmayacaksınız. Mahkeme yolu ile yada kendi aranızda halletmeye çalışacaksınız. Arkadaşlar Allah korusun kaza yaptığınız zaman cebinizden kat kat para çıkacak şimdiden Allah yardımcınız olsun.

                                                                                     %d comments

                                                                                      M.Erşad Haksever updated the description of the group Ford Fan Club (FFC).

                                                                                      ★☆★★☆★★☆★★☆★★☆★★☆

                                                                                      Her zaman daha iyisi icin birlikteyiz...

                                                                                      Alttaki linke tıklayarak bu guruba üye olun ve üye ekleyin

                                                                                      https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

                                                                                      https://twitter.com/fordfanclubffc

                                                                                      http://instagram.com/fordfanclubffc/

                                                                                      www.youtube.com/channel/UCiVMK7zUdKklmqUTF-yD0x Q

                                                                                      ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ Eklemeye Devam Edin ✩ ✩ ✩ ✩

                                                                                      bu büyük Fan klübünün üyesi olmaktan gurur duyun!

                                                                                      STICKER TALEBİ İÇİN -> https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                                                                                      Greedy for the most greatest !

                                                                                      ADD all your Friends as soon as possible and Break All World Record & Make Largest Car fan group Group in the World.

                                                                                      Proud to Be a Part of this Largest Group.

                                                                                      Just Add all your friends, Share Important messages, Chat, Funny Fight with Friends and Etc.. Its Learn and Fun Group.. Spam Free.. Lets be a Part of this big family and Beat all...

                                                                                      click this link to add fast.u can see add member icon in right top of your screen

                                                                                      For sticker

                                                                                      https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                                                                                      https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

                                                                                      POW ERED BY TUR-MAK

                                                                                      www.tur-mak.com

                                                                                      ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ PLZ KEEP ADDING ✩ ✩ ✩ ✩

                                                                                      ____________________________________ _

                                                                                      2015© All Rights Reserved.

                                                                                      ▐▌▌│▌▌▌│▌▌│▌▌▌▌▐│▌▌

                                                                                      ✔ Verified Group Official

                                                                                      © Group Original & Official

                                                                                      Group no.429411567241248

                                                                                      ✍ Created on 30th january, 2015

                                                                                      %d comments

                                                                                       M.Erşad Haksever updated the description of the group Ford Fan Club (FFC).

                                                                                       ★☆★★☆★★☆★★☆★★☆★★☆

                                                                                       Her zaman daha iyisi icin birlikteyiz...

                                                                                       Alttaki linke tıklayarak bu guruba üye olun ve üye ekleyin

                                                                                       https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

                                                                                       https://twitter.com/fordfanclubffc

                                                                                       http://instagram.com/fordfanclubffc/

                                                                                       www.youtube.com/channel/UCiVMK7zUdKklmqUTF-yD0x Q

                                                                                       ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ Eklemeye Devam Edin ✩ ✩ ✩ ✩

                                                                                       bu büyük Fan klübünün üyesi olmaktan gurur duyun!

                                                                                       For sticker https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                                                                                       Greedy for the most greatest !

                                                                                       ADD all your Friends as soon as possible and Break All World Record & Make Largest Car fan group Group in the World.

                                                                                       Proud to Be a Part of this Largest Group.

                                                                                       Just Add all your friends, Share Important messages, Chat, Funny Fight with Friends and Etc.. Its Learn and Fun Group.. Spam Free.. Lets be a Part of this big family and Beat all...

                                                                                       click this link to add fast.u can see add member icon in right top of your screen

                                                                                       For sticker

                                                                                       https://docs.google.com/forms/d/16sKWIGEm-CWJzGY9Y onQm5UZdtlJ8T5485D7gngvVrc/viewform?usp=send_form

                                                                                       https://www.facebook.com/groups/FordFanClub

                                                                                       POW ERED BY TUR-MAK

                                                                                       www.tur-mak.com

                                                                                       ✩ ✩ ✩ ✩ ✩ PLZ KEEP ADDING ✩ ✩ ✩ ✩

                                                                                       ____________________________________ _

                                                                                       2015© All Rights Reserved.

                                                                                       ▐▌▌│▌▌▌│▌▌│▌▌▌▌▐│▌▌

                                                                                       ✔ Verified Group Official

                                                                                       © Group Original & Official

                                                                                       Group no.429411567241248

                                                                                       ✍ Created on 30th january, 2015

                                                                                       %d comments

                                                                                        Motorin fiyatlarına 7 kuruş zam geldi

                                                                                        Motorin fiyatlarına 7 kuruş zam geldi.

                                                                                        Akaryakıt dağıtım şirketleri motorinin litresinde ortalama 7 kuruş zam yaptı. Gece yarısından itibaren geçerli olacak motorinin yeni fiyatları; İstanbul'da, litre fiyatı ortalama 3,28 liradan 3,35 liraya, Ankara'da ortalama 3,35 liradan 3,42 liraya, İzmir'de ise ortalama fiyatı 3,32 liradan 3,39 liraya çıkacak.

                                                                                        Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklik gösterebiliyor.

                                                                                        Motorin fiyatlarına geçtiğimiz Cuma günü de 4 kuruş zam yapılmıştı.

                                                                                        %d comments

                                                                                         Arkadaşlar merhaba

                                                                                         Arkadaşlar merhaba.

                                                                                         Çok sevdiğim bir kardeşimin aracı 14.01.2015 saat öğlen 12 sularında ''İSTANBUL'' Eyüp'te evinin önünden çalındı.Elimizden geldiğince emniyet güçlerinden yardım aldık fakat aracı bulamıyoruz.

                                                                                         Aracın plakası 23 FH 573 fakat plakanında sahtesiyle değiştirilmiş olma ihtimalini göz önünde bulunduruyoruz.Araç Fotoğraflarda göründüğü gibi ve warex egzosu var.Stoplarda çakar mevcut

                                                                                         Sizlerden ricam eğer aracı görürseniz 155'e ve bize bildirmeniz.Araç sahibinin iletişim numarası: 0555 542 16 71 Cemal Yücel

                                                                                         %d comments

                                                                                          Arkadaşlar logo yapmak için öcelikle yazıcıddan istediğiniz logonunboyutunda...

                                                                                          Arkadaşlar logo yapmak için öcelikle yazıcıddan istediğiniz logonunboyutunda arabaya bakarak ölçün ve çıktı alın. logo boyutunda bi yapışkan folyoyu çıktının altına koyun ve logonun kenarlarından kağıt bant ile yapıştırın ki izler kaymasın. daha sonra falçata ile kesin her çizgiyi. sonra alt katmanda yani yaıların rengini ne olmasını istiyorsanın önce alta o folyodan yapıştırın. elinizdeki logo dağılmaması için önce kağıt bant yapıştırın üstüne sonra altındaki kağıdı sökün daha kolay olur. Not: Dün grupta paylaşmıştım zaten. resimli olarak

                                                                                          %d comments

                                                                                           Photos from Onur Hoyur's post

                                                                                           #SAHIBINDEN COM. ILAN ACIKLAMAM SIZCE NASIL...# s.a hayirli satislar herkese sikca sorulan gunde 10 20kisinin sordugu sorularin cevaplari 1: arabada degisen yoktur 2004model arabada boya olabilir gayet normal aracta bir kac parcasinda lokal boya var tavanda direkte kapi iclerinde yok aracin kazasi yok degiseni yok (3bin tl bi hasar kaydi cikiyor sadece oda gayet normal 12yasindaki araba icin) airbaglar saglam 2: arabada oracal marka kaplama mevcuttur 10yil garantili istenildiginde sokulebilir arac rengi gridir kirmizi ruhsata islidir 3:air nedir havali suspansiyon sistemidir gorsellik amacli konfor amcli bir sistemdir uzaktan kumanda ile ön arka bagimsiz olarak istedigin seviyede gidebilirsin yeni yapilmistir 3500tldir 4: aracta on takim baski balata yeni degismistir 5: vergisi 300tldir 6; aracta lpg vardir 7:usb double nav. dvd vcd. ipone girisli teyp vardir 8:aracin 17ay daha muanesi vardir 9:arac ne yakiyor ucak degil bu araba ortalama12 litre gaz yakar sehir icinde 10:galericimisin hayir degilim zevkine yapiyorum 11:neden satiyorsun araci 2011model ve ustu bir araba alcagimdan dolayi araci satiyorum 12: aracin motoru nasil aracin motoru %90 dir sonucta bende para verdim sende vercen baktirip alcaksin 13: kaportasinda vuruk ezik varmi yoktur.... 14: air le 26 bin tl olur isterseniz airi sokmek orginalleri takmak yarim gundur sokerim 24bine veririm cunku alcagim aracada yaptircagim icin sikinti yok o konuda. yeni modifiye ettim maliyeti 31 bin tl dir galerici cekle bu parayi verdi kabul etmedim anlamam etmem para bi yana mal bi yana takas fiyatim 31bin tldir 1 lira asa saymam aracta 10 bin tl exra var bu arabanin cöpü bosu bu rakamlara ister onu alin ister bunu zaten bi kac güne satilmazsa ilandan alicam binicem yapcak bisey yok fiyat izmitten gelenede ayni agri dagin eteginden gelenede ayni isallah bu sefer yeterince aciklayici olmusturum fiyatin dusuklugu sizi korkutmasin zaten bi haftaya satilmazsa 31bindir yardimci olabildiysem ne mutlu o sorulari soran arkadaslara cevap yaziyo malimdan yana gonlum rahat 440 favori ye tesekkurlersize zahmet bide cebinde 23 24bini olan arkadaslar paranizi tam edin ondan sonra arayin sizlerin oldugu gibi benimde isim gucum var ben whsptan foto atarim video atarim aliciya yanliz son bi haftada 300kisiye foto attim herhalde hepsi duvar kagidi icin istiyor resim alici olan ulassin hayirli gunler RABBIM HERKESIN GONLUNE GORE VERSIN

                                                                                           %d comments

                                                                                            Bu gece son be yarın gidiyosun fiestam arkandan ağlıcam gibi duruyo ama tutucam...

                                                                                            Bu gece son be yarın gidiyosun fiestam arkandan ağlıcam gibi duruyo ama tutucam kendimi be ne uğraştım senle be neydin ne oldun hiç üzmedin az mı çektin kahrımı az mı yol yaptık 7 ayda 20.000km yaptık be az mı havalı çocukları geçtik bu fiesta 75 beygir diyenlerin hepsini boy boy ayırdık duruşunla fark yarattın ama merak etme benim gibi takıntılı birine gidiyosun üzmez inşallah seni sende onu üzmezsin bukadar duygulancağımı bilmiyodum be neyse hayırlı olsun alanada satanada... İyi akşamlar ffc ailesi bugünün yoklamasını bi vedayla alalım

                                                                                            %d comments

                                                                                             3 736 üyemize kardeşimize dostumuza abilerimize selamlar bizimle beraber...

                                                                                             3.736 üyemize kardeşimize dostumuza abilerimize selamlar bizimle beraber oldukları ailemize değer kattıkları ve yardimlasmalarindan dolayı teşekkürü borç bilirim acıkcası ben grubumuzun bu kadar geliscegini tahmin etmezdim ama dürüstlük dedigimiz şey sayesinde büyüdük geliştik geçen seneden bu yana cok şey değişti büyüdük güçlendik lafla deyil hareketlerimizle ve yaptıklarimizla dile geldik biz herkesi aramıza aldık insanlıgi dostlugu bilen kardeslige önem veren herkesi aramiza kabul ettik dostlugumuz kardesligimiz ömür boyu devam eder inşss sizlerle 10.000 binleri göreceğiz...

                                                                                             Tekrar belirtelim grubumuz dostluk sohbet ve Yardımlaşma grubudur yani bi aile grubudur sizleri bu ailede görmekten cok memnunuz saygilarimla...

                                                                                             Gökhan Blt Hakan Kıran Alper Aksakal Cenk Altun M.Erşad Haksever Doğan Tural Aytunç Aksakal Aydın Ünal Yücel Doğandemir Muharrem Devrim Acer Oğuz Türker Yunusidar Bedir Fırat Bedir Taner Erbay Hüseyin Bal Fahrettin Ayhan Hüseyin Akkan TC Okan Öğüt Burakcan Eryılmaz daha bircok degerli dostumuz abimiz seviliyorsunuz bastacisiniz...

                                                                                             %d comments

                                                                                              Arkadaşlar trafik sigortalarındaki zamlardan siz kadar bizlerde şikayetçiyiz...

                                                                                              Arkadaşlar trafik sigortalarındaki zamlardan siz kadar bizlerde şikayetçiyiz ancak şu iyi bilinmeli ki bu düzene yapacak bir şey yok. Asıl önemle belirtiyorum ki fiyatları bizler belirlemiyoruz. O anda sistemler ekrana fiyat olarak ne yazarlarsa bizler müşterilere o fiyatları veriyoruz. Trafik fiyatlarında düzensizlik olduğu için fiyatlar sürekli değişiyor. Tepkiniz varsa şirketlere patlayın bize değil. Sigortacınız aradığında size ne kadar fiyat verdiyse yaptırın ben bir düşüneyim dedikten sonra fiyatların değişmeyeceği garanti edilemez. Başka yere sormadım ayaklarına da gerek yok sorgu sayısından biz başka yere sorulup sorulmadığını görüyoruz. 3000 TL'lik arabaya 1000 TL sigorta mı çıkar da demeyin. Sizin 3000 TL'lik aracınızın kaza yapma ihtimali daha yüksek olduğu için çıkıyor o fiyatlar. Ödediğiniz 1000 TL sizin aracınızı değil karşıya vereceğiniz hasarı ödüyor...

                                                                                              %d comments

                                                                                               Tüm Fan klübümüzün üyelerinin huzuru için geçerli gurup kurallarımız

                                                                                               Tüm Fan klübümüzün üyelerinin huzuru için geçerli gurup kurallarımız...

                                                                                               ---------------------------- ------------------------------------

                                                                                               Hız içerikli kadraj görsellerinin paylaşımı ve hız a teşvik edici görseller veya paylaşımlar

                                                                                               Şiddet içerikli paylaşımlar

                                                                                               Yayınlanan ilanlar

                                                                                               Cinsel içerikli paylaşımlar

                                                                                               Alkol içerikli paylaşımlar

                                                                                               Siyaset içerikli paylaşımlar

                                                                                               Bir din ve dili, ırkı hedef alan paylaşımlar

                                                                                               Üyeleri Tahrik veya tehdit edici paylaşımlar

                                                                                               Yöneticilerimiz tarafından sizlere bilgilendirilmeden silinecektir. bilgilerinize.hepimiz için daha nezih ve güvenli bir fan klüp olması dileği ile saygılar dileriz.

                                                                                               Sponsor Ford Tur-Mak Şaşmaz/ ANKARA

                                                                                               FFC YÖNETİM

                                                                                               M.Erşad Haksever

                                                                                               Alper Aksakal

                                                                                               Cenk Altun

                                                                                               Hakan Kıran

                                                                                               Doğan Tural

                                                                                               %d comments

                                                                                                Arkadaşlar başına gelen varsa yardımcı olabilir mi 2007 focus sport var bende...

                                                                                                Arkadaşlar başına gelen varsa yardımcı olabilir mi? 2007 focus sport var bende kaloriferi açtığımda yanık yağ (gaz) gibi bir koku geliyo son 1 aydır böyle oldu sürekli değil ama yapıyor..Bakımları yeni yapıldı sayılır 1.000 km oldu.Kaputu açtım antifirizli su veya kayışın üstüne damlayan birşey yok ama contaların orda hafif yağ var turbo nun orda da yağ var var bu kokuyu oyüzden yapıyor olabilir mi?

                                                                                                (İntercool radyatörü yağ kaçırıyor o deşişecek 2 hafta önce usta öyle demişti ama radyatörün ordan gelmiyor koku)

                                                                                                %d comments

                                                                                                 Murat Deniz added a photo to 4 Ocak 2016 in Ford Fan Club (FFC).

                                                                                                 Fotoğraftaki kimliği belirlenemeyen araç VOLKSWAGEN GOLF 6 full güvenlik donanımına sahip. EURO NCAP tan 5 yıldız almış bir araç. Özellikle bu kaza fotoğrafını paylaşıyorum ki bazı arkadaşlara ibret olsun. işin ciddiyetini hala anlamayan arkadaşlarıma gelsin. "Benim arabam alman tankı abi birşey olmaz" diyenler altındaki araba ne marka olursa olsun asla arabaya güvenmesin, yapılan ağır kazaların büyük bölümü yüksek model araçlarla yapılıyor, aracın verdiği güven hissi sürücüyü hız yapmaya sevk ediyor.

                                                                                                 Bir hatırlatma; EURO NCAP araç çarpışma testleri sabit 64km/h hızla yapılıyor veya kafa kafaya araçlarla 32+32 km/h testler yapılıyor, bu testler şehir içinde 2. Veya 3. Vites hızlarıdır bunlara aldanmayın. Hiçbir otomobil firması 90-100 km süratle giden bir araca garanti vermiyor.

                                                                                                 Neredeyse hepimizin ailesinde veya arkadaş çevresinde en az bir trafik kurbanı var, o yüzden o "beş yıldız"ları bir de bu gerçeklerle değerlendirin. kazadan hemen önce ortalama 90 km hızla giden araç tamamen bölünüp paramparça olmuş . Yerdeki kanlara bakarak az çok tahmin edebilirsiniz içindekilere ne olduğunu.

                                                                                                 Daha önce çok kez duyduğumuz bir uyarıyı tekrar yapıyorum; Lütfen aracınıza güvenmeyin, şöforlüğünüze güvenmeyin. Hız yapmayın, emniyet kemerinizi takın ve arkada oturanlar dahil her yolcuya emniyet kemerini taktırın.Seyir halindeyken dikkatinizi yola ve aynalara verin, cep telefonu teyp vb. İle uğraşmayın, belkide uğraştığınız son şey olabilir ve DİKKATLİ OLUN!!!

                                                                                                 %d comments

                                                                                                  Herkese selamlar bir sorum olayacaktı arkadaşlar focus 2 otomatik benzinli

                                                                                                  Herkese selamlar bir sorum olayacaktı arkadaşlar focus 2 otomatik benzinli (100hp) olan aracım var bildiğiniz gibi bu araçların motor üst koruma kapağı ve Karter koruması maalesef mevcut değil motor üst kapağının bağlantı yuvaları olmasına rağmen benzinli modellere hiç konulmamış dizellerde mevcutta var.motor koruma kapağını bulabileceğim bir yer varmıdır tabi birde Karter korumada olsa fena olmaz yol gösterebilirmisiniz motor ile kaput arasına çıkıp motorun üzerine uzanan kedilerden usandım artık şimdiden herkese teşekkürler ..

                                                                                                  %d comments

                                                                                                   FFC ailesi acil yardım 2006 model focus sahibiyim geçenlerde stop etti araç...

                                                                                                   FFC ailesi acil yardım. 2006 model focus sahibiyim geçenlerde stop etti araç durdu yere seyir halindeyken. daha sonra çalıştırmak istedim çalışmadı vurdurarak çalıştırıp zor bela eve kadar geldim.Ertesi gün sorduğumda akü tamamen bitmiş dediler 0 akü aldım.3 4 gün hiç bi sıkıntı olmadı geçenlerde 2 gün çalıştırmadım sabah çalıştırıyım bi dedim tekrardan çalışmadı.elektrik kesiyor araç.Bi kaç yere sordum şarj dinamosu veya elektirik kaçağı dediler.(şarj dinamosu olsaydı ekranda uyarı verirdi uyarıda vermiyor) ankarada oto elektrkçi lazım .Teşekkürler şimdiden.

                                                                                                   %d comments